mpluta2
mpluta2 has not set their biography yet
User is currently offline
on wtorek, 12 sierpnia 2014 in Uncategorized

Dawno nie było posta z cyklu "Legendy Maxf1", ale dzisiaj się pojawił. Będzie o trzykrotnym mistrzu maxa i zarazem sponsorze maxa, a mianowicie o Stachu32.

Stachu32 (S32)- trzykrotny mistrz maxa, sponsor maxa, były bloger, organizator wielu różnych konkursów (kilka z nich na jego blogu) oraz szefem zespołów wchodzących w skład MotoGali. Ostatnio zorganizował konkurs na zaprojektowanie toru dla siebie. Oczywiście zapraszam do zaprojektowania i/lub nazwania tego toru. W klasyfikacji wszech czasów zajmuje pierwszą pozycję i drugiego Rojka wyprzedza o 3738 punktów, ma najwięcej przejechanych wyścigów (131 wyścigów). Doprowadził zespoły Fast & Furious F1 TEAM (11 sezon) i Silesia F1 Team (14 sezon) do mistrzowskiego tytułu w klasyfikacji zespołów.

Przejdźmy jednak do jego kariery. Zadebiutował w 2 sezonie, w lidze 4.20 (!) prawdopodobnie na torze Fajf, pojechał wtedy 3 wyścigi, sezon zakończył na 2 miejscu, 3 razy startował z pole position, 3 razy stał na podium, z czego wygrał jeden wyścig. Kolejny sezon to przystanek w lidze 2.3, gdzie pojechał 5 wyścigów. 3 podia dały mu na koniec sezonu 5 miejsce, baraże i awans do pierwszej ligi, gdzie jeździ aż do dziś. W swoim debiutanckim sezonie w 1 lidze raz stanął na podium (Kwadraciak) i sezon zakończył na szóstej pozycji. Kolejny sezon to 1 pole position i 2 podia i po raz kolejny szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Swoje pierwsze zwycięstwo w  karierze w 1 lidze odniósł dopiero w 8 sezonie na torze Rakadu. Ósmy sezon zakończył na trzecim miejscu w klasyfikacji, stając 5 razy na podium, z czego odnosząc to jedno zwycięstwo. Dziewiąty sezon to dominacja Stacha w kwalifikacjach, bowiem 7 razy startował do wyścigu z pole position, jednak wygrał tylko jeden wyścig, ale w sumie stał na podium 6 razy. W 10 sezonie zajął czwarte miejsce, jednak w 11 zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł w 1 lidze. Zdobył 7 pole position, 6 razy stał na podium, z czego na najwyższym jego stopniu 4 razy. W następnym sezonie zdobył srebrny puchar, 5 razy startował z pole position, 5 razy był na podium, z czego 3 z nich to były zwycięstwa. "Trzynastka" (czyli 13 sezon) okazała się być szczęśliwą dla Stacha, ponieważ 6 razy ruszał do wyścigu z pierwszego pola, 5 razy stał na podium, z czego wygrał 4 wyścigi i po raz drugi założył "złote gacie". Kolejne cztery sezony już nie były takie dobre, gdyż te sezony kończył na czwartej pozycji i wygrał zaledwie jeden wyścig. Od 18 sezonu było coraz lepiej, bowiem w 18 sezonie był trzeci i dwa razy był na podium, w 19 sezonie również był trzeci, ale stał trzy razy na "pudle", w 20 sezonie sześć razy stał na podium, wygrał jeden wyścig i po raz drugi w swojej karierze został wicemistrzem maxa w 1 lidze, zaś w minionym sezonie stał 7 razy na podium, z czego wygrał 5 wyścigów i po raz trzeci w karierze został mistrzem maxa.