|
| Kierowcy: 11285 dzisiaj: (0)
Online:  

Wolny temacik :)

Posted by Mateokl
Mateokl
Mateokl has not set their biography yet
User is currently offline
on piątek, 03 maja 2013 in Uncategorized

Dzisiaj opis znienawidzonego  kierowcy w f1 , WENTYLA

Krótki opis:

Sebastian Vettel (ur. 3 lipca 1987 w Heppenheim) – niemiecki kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz świata Formuły 1 z sezonów 2010, 2011 i 2012, w których występował w zespole Red Bull Racing.

Kariera

Karierę w wyścigach rozpoczął w 1995 roku w kartingu, zdobywając wiele tytułów. W 2003 przeszedł do serii open wheel. W 2004 roku zdobył tytuł w Niemieckiej Formule BMW, odnosząc osiemnaście zwycięstw w dwudziestu wyścigach.

W 2005 roku startował dla ASL Mücke Motorsport w Formule 3 Euroseries. Na koniec sezonu został sklasyfikowany na piątym miejscu z 64. punktami. Został także najlepszym debiutantem sezonu. Nie zdołał wygrać wyścigu, głównie za sprawą dominacji Lewisa Hamiltona.

27 września, w nagrodę za zwycięstwo w Formule BMW, dostał szansę przetestowania bolidu Formuły 1 Williams FW27. Prywatny test zespołu odbył się na torze Jerez, gdzie Vettel uzyskał czas gorszy o ponad 3 sekundy od Marka Webbera.

W 2006 roku kontynuował starty w F3, zadebiutował także w World Series by Renault. W lipcu, ponownie na torze Jerez, wziął udział w testach zespołu Formuły 1 BMW Sauber. Po tym jak Robert Kubica zastąpił Jacques'a Villeneuve'a w drugim bolidzie zespołu, Vettel był typowany na zastępcę Polaka w piątkowych treningach. BMW Sauber nie wystawiło jednak trzeciego bolidu podczas Grand Prix Węgier. Prawdopodobnym powodem była kontuzja jakiej Niemiec nabawił się podczas wyścigu F3 na torze Spa Francorchamps kilka dni wcześniej i brak super licencji. Przed następną eliminacją Formuły 1 – Grand Prix Turcji, zespół potwierdził jego udział w treningach.

Vettel kontynuował współpracę z BMW Sauber w sezonie 2007. Po wypadku Roberta Kubicy podczas Grand Prix Kanady i niedopuszczeniu go do kolejnego wyścigu, został wybrany jako jego zastępca w Grand Prix Stanów Zjednoczonych. W swoim pierwszym wyścigu zajął 8 miejsce zdobywając punkt. Tym samym został najmłodszym kierowcą, który zdobył punkty w Grand Prix Formuły 1.

Po kłótniach jakie wywiązały się pomiędzy szefostwem zespołu Scuderia Toro Rosso, a ich kierowcą, Scottem Speedem, Vettel stał się głównym kandydatem na jego miejsce. Kontrakt z współwłaścicielem zespołu – Red Bullem i zwolnienie z kontraktu przez BMW Sauber umożliwiło mu starty w końcowych siedmiu wyścigach sezonu, począwszy od Grand Prix Węgier. Oficjalna decyzja w tej sprawie została ogłoszona 31 lipca 2007 roku. Dwa dni później zespół potwierdził, że Vettel będzie kierowcą Toro Rosso także w sezonie 2008.

17 lipca 2008 oficjalnie ogłoszono, iż w sezonie 2009 Vettel będzie wraz z Markiem Webberem reprezentował barwy zespołu Red Bull Racing.

Sebastian Vettel świętujący zwycięstwo w Grand Prix Japonii 2010

13 września 2008 podczas odbywanych w deszczu kwalifikacji do Grand Prix Włoch na torze Monza zdobył swoje pierwsze pole position w karierze, zostając jednocześnie jego najmłodszym zdobywcą w historii Formuły 1. W samym wyścigu, rozgrywanym 14 września również na mokrym torze, zwyciężył, zostając najmłodszym w historii F1 – w wieku 21 lat i dwóch miesięcy – zwycięzcą wyścigu (dotychczas najmłodszy, Fernando Alonso, w 2003 zwyciężył Grand Prix Węgier mając nieco ponad 22 lata). Ostatecznie sezon ukończył z 35. punktami na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej. Od sezonu 2009 jest kierowcą zespołu Red Bull u boku Marka Webbera.

14 listopada 2010 zwyciężył w ostatnim wyścigu sezonu – Grand Prix Abu Zabi i został najmłodszym Mistrzem Świata w historii Formuły 1.

9 października 2011, po zajęciu trzeciego miejsca w Grand Prix Japonii zapewnił sobie drugi tytuł mistrzowski.

Vettel w 2011 roku w rankingu szefów zespołów Formuły 1 został najlepszym kierowcą sezonu tego sportu.

2 kwietnia 2012 roku Vettel zdobył nagrodę Grands Prix de l'Academie des Sports 2011 przyznawaną przez Académie des sports za dwa tytuły mistrzowskie w wieku 24 lat oraz zwycięstwa w 11 z 19 wyścigów sezonu

W sierpniu 2012 roku został opublikowany teledysk Melanie Fiony do utworu „Watch me Work”, w którym wystąpił Vettel.

W ostatnim wyścigu sezonu 2012 Grand Prix Brazylii, dzięki zajęciu szóstego miejsca zdobył swój trzeci w karierze tytuł mistrza świata, zostając tym samym najmłodszym trzykrotnym mistrzem świata F1. W ogólnej klasyfikacji pokonał drugiego Fernando Alonso, nad którym po ostatnim wyścigu sezonu miał 3 punkty przewagi.

Opis kierowcy od mojego punktu widzenia:

Nie wygra , zawsze jest niezadowolony. Codziennie musi się z kimś kłocić... Mark Webber to dla niego mały pionek. Kiedy ma wypadek aż (ja) skacze ze szczęścia :)

Po prostu nikt na mxie go nie lubi... Krótko mówiąc "Wypier***** stąd WENTYL!"

Przekopiowane z wikipedii...

3 ocen
Tags: Brak tagow

Komentarze

Dawidrs
Dawidrs
Dawidrs has not set their biography yet
User is currently offline
Dawidrs piątek, 03 maja 2013

Nie wolno kopiować !

Mateokl
Mateokl
Mateokl has not set their biography yet
User is currently offline
Mateokl sobota, 04 maja 2013

A kto to mówi :)

Dawidrs
Dawidrs
Dawidrs has not set their biography yet
User is currently offline
Dawidrs piątek, 03 maja 2013

Kiedyś ja tak robiłem ale teraz nie popełniam tego błędu.

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!