|
| Kierowcy: 11327 dzisiaj: (0)
Online: 1 

Mała dawka statystyk nt. blogowiczów :-)

Posted by M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
on piątek, 26 kwietnia 2013 in Uncategorized

"Bo Pablo nie ma co robić, więc się za statystyki zabiera..." :D

Jako że sporządzanie pewnych statystyk sprawia mi przyjemność (zupełnie nie wiem dlaczego), postanowiłem tym razem wziąć pod lupę... blogi. Każdy wie, kto ma najwięcej odsłon, ale w zasadzie nikt nie patrzy, kto ma ile postów, ile średnio odsłon na posta - więc ja się tym zająłem dla zabawy :) Oto opracowana przeze mnie statystyka, o ile można to tak nazwać (większość rubryk jest chyba jasna, więc dodam tylko, że ostatnia to średnia liczba wyświetleń na jednego posta napisanego przez użytkownika - bierze się oczywiście z liczby wyświetleń podzielonych przez liczbę postów):

Nie wiem w sumie, czy jakiekolwiek podsumowanie jest potrzebne... ale sobie popiszę i tak :D

34 - tylu użytkowników odnotowało co najmniej jednego posta, dzięki czemu widnieje na liście blogowiczów. Ciekawostka jest taka, że Alex ma ponad 100 wyświetleń posta... a jak się wejdzie w jego bloga to postów brak :) Nie wiem, czego to może być kwestia - tego, że wpis został usunięty? Podobna sprawa zresztą jest z Rojkiem - ma 419 wyświetleń, 4 posty... czyli wychodzi mu średnia 104,75. Figiel polega na tym, że jak się wejdzie do jego "archiwum postów" to jego CZTERY posty generują raptem 342 odsłon bloga - gdzie pozostałe 77 wyświetleń? Czyżby też usunięty wpis? O to trzeba zapytać Rojkozaurusa :)

Liczba postów - tutaj dominacja mpluty2 i drobnego513, którzy jako jedyni napisali więcej niż 100 postów. Trochę mniej ma ich Markfire17 (69)... a reszta to w ogóle sto lat świetlnych za nimi - paru ludków ma po 25+ postów i cała masa mających po mniej niż 10. No i wspomniany Alex, który ma 103 odsłony bloga i żadnego wpisu - majstersztyk sam w sobie; nadczłowiek :P Teraz ta mniej "pozytywna" statystyka - 11 użytkowników napisało mniej niż 5 postów na swoim blogu. Choć tu trzeba mieć na uwadze, że niektórzy dopiero zaczęli... bądź nie są aktywni w życiu Maxa, jak np. Duncan69, czy... FCB77 - czyli MK Barcy77 bodajże. Ale o tym koncie jeszcze zaraz :) Liczba postów na blogach: 679 (ten jest pewnie 680). No a do tego te, które prawdpodobnie poznikały/zostały usunięte.

Dalej liczba wyświetleń - tutaj omawiana w Maxowym podcaście dominacja (kolejna) drobnego513 oraz mpluty2, którzy razem mają ponad 10.000 wyświetleń swoich wpisów! Samoniewite :) Za nimi armia 9 blogerów, którzy mają powyżej 1.000 odsłon swoich postów. Excel podpowiada mi, że wszystkie blogi mają łacznie około 32.608 wyświetleń (pewnie po napisaniu statystyk trochę przybędzie). Ciekawe, co na to kalkulator :P Jak ktoś chce to może sprawdzić tradycyjną metodą, czy Excel się nie pomylił.

I wreszcie o średniej liczbie wyświetleń przypadającego na jednego posta... czyli według mnie najtrafniejszej statystyce tego, jak popularny jest czyjś blog. Bo nie jest sztuką napisać 1000 postów, które przeczyta kilka osób - sztuką jest pisać takie posty żeby jak najwięcej ludzi i jak najczęściej do nich ciągnęło :P Na samym wstępie jednak zauważam, że statystyka jest odrobinę zakłamana przez pewne osoby. Przykład - osoba z jednym wpisem - FCB77 - ma tak naprawdę dwa blogi. Średnia wyświetleń na posta jest najwyższa, ale gdyby połączyć konto FCB77 i Barca77 to liczba wyszłaby sporo mniejsza. Podobnie sprawa z Matisem - też dwa blogi z czego na jednym tylko jeden wpis... Dlatego pomijając pewnych osobników, można stwierdzić, że najchętniej czyta się wpisy: Rojka (choć tutaj kurczę tego jednego wpisu mi brakuje :P), Stacha, M_Pablo, oraz marko21... a także nieaktywnych na blogach Barcy77 i Andrzeja93 (jego to już na Maxie też sporo czasu nie widziałem w sumie). Trochę dalej są blogi drobnego, DonDamiano czy AcIeDneTa, ale ponad 55 wyświetleń na posta to też całkiem niezły wynik, mając na uwadze to, ile osób zagląda regularnie na Maxa i te blogi przegląda :)

I to by było na tyle ode mnie. Jeszcze w kwestii szybkiego objaśnienia kolorów (choć nie wiem, czy trzeba). Ciemnożółty AKA złoty to najlepszy wynik w danej kategorii, szary AKA srebrny to drugi... a brązowy to trzeci (choć u niektórych może być to bardziej pomarańczowy). Do tego dodałem miejsca 4-6 (w jednym przypadku 4-7, bo są miejsca ex aequo) w kolorze kij wie czego, ale wpadający w błękit :P

Dziękuję, dobranoc :)

8 ocen
Tags: Brak tagow

Komentarze

Mateokl
Mateokl
Mateokl has not set their biography yet
User is currently offline
Mateokl piątek, 26 kwietnia 2013

Uhuhu :P Myslalem ,że nie jest tak dobrze :) Za post 5/5 ,a po a tym robie nowy kalendarzyk :D Trzeba dobic do 1000 wyswietlen

Rojek
Rojek
Rojek has not set their biography yet
User is currently offline
Rojek piątek, 26 kwietnia 2013

Oczywiście usunołem nie tylko jeden a nawet kilka postów otóż bodajże 3 :) Ale długo one nie widniały na moim blogu. Ostatni wpis to nawet 24 godzin nie widniał, a był on z wynikami Q1 w Melbourne ;)

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
M_Pablo piątek, 26 kwietnia 2013

O, mam dowód, że ktoś czyta to, co piszę :D

Rojek
Rojek
Rojek has not set their biography yet
User is currently offline
Rojek piątek, 26 kwietnia 2013

Oczywiśćie. Ja jestem stałym czytelnikiem ;)

Markfire17
Markfire17
Markfire17 has not set their biography yet
User is currently offline
Markfire17 piątek, 26 kwietnia 2013

Aż jestem zaskoczony, że tyle postów napisałem. Pewnie to przez to, że na początku spamiłem nimi jak porąbany :)

mpluta2
mpluta2
mpluta2 has not set their biography yet
User is currently offline
mpluta2 piątek, 26 kwietnia 2013

Fajnie że zrobiłeś coś takiego, bo nawet nie wiedziałem ile postów mam na koncie :)

Rojek
Rojek
Rojek has not set their biography yet
User is currently offline
Rojek poniedziałek, 03 czerwca 2013

No pablo zerkłem na swojego bloga i opublikowałem jeden wpis który był "Unpublished" Także teraz moje statystyki są o wiele inne :p

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
M_Pablo czwartek, 20 czerwca 2013

No na bieżąco na pewno tego uzupełniać nie będę... :D

Rojek
Rojek
Rojek has not set their biography yet
User is currently offline
Rojek czwartek, 13 czerwca 2013

Blog Alexa ma 2 posty na blogu, dzięki czemu W/P wynosi 58,5 ;)

Pozdrawiam Rojek.

Rojek
Rojek
Rojek has not set their biography yet
User is currently offline
Rojek czwartek, 13 czerwca 2013

Pomyłka bo uzyłem, aktualnych danych wyswietleń. W tabelce powinno W/P wynosić 53, taki mały błąd ;)

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!