|
| Kierowcy: 11327 dzisiaj: (0)
Online: 1 

Prognoza pogody - MaxF1, sezon 15.

Posted by M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
on poniedziałek, 01 kwietnia 2013 in Uncategorized

Sezon 15. zbliża się wielkimi krokami zatem czas rzucić okiem na 1-ligowców, którym przyjdzie się w tym sezonie zmierzyć o tytuł mistrza Maxa.

Poniżej zamieszczam małą tabelkę i króciutką analizę/przewidywania odnośnie 15. sezonu na Maxie.

 


 

 


 

1. Kto powalczy o mistrza? Kandydatów jest kilku: DonDamiano, były mistrz Maxa, który w wyścigach meldował się na podium w 64% swoich startów w 1. lidze. Dalej drobny513 - walczy walczy... i wywalczyć tytułu nie może. Ale jest chłopaczyna mocny zarówno w qualach jak i w wyścigach, więc szanse na tytuł jak najbardziej są - musi tylko do wszystkiego podejsć na spokojnie, nie spalić się w najważniejszych momentach, nie odpuścić gdy przyjdą pierwsze niepowodzenia. Kolejny pretendent - Rojek - dwukrotny mistrz Maxa, obrońca tytułu - chyba nie trzeba więcej dodawać po tym, jak w zeszłym sezonie zdeklasował resztę stawki mimo "słabej" sytuacji, która rysowała się po dwóch kolejkach sezonu. Wreszcie czwarty poważny kandydat - Stachu32. Jak by to powiedziało paru klasowych raperów - Stachu zawsze na propsie :) Zawsze mocny, zawsze niebezpieczny... i zawsze na Pole Position ;) Nie ma innej opcji jak walka tych czterech kierowców o tytuł mistrza Maxa. Chyba, że wreszcie do ścigania na poważnie wróci Damian1127 - również dwukrotny mistrz Maxa. Chociaż szczerze mówiąc, wątpię żeby Damian cokolwiek zdziałał w tym sezonie (nie widziałem u niego jakoś specjalnie chęci do jazdy ostatnio)... Mój typ na pierwszą czwórkę mistrzostw (zakładając, że każdy pojedzie na 100%): Stachu32, Rojek, DonDamiano, drobny513. Różnice w tabeli mogą być minimalne, zadecydować o kolejności może nawet ilość wygranych wyścigów.

2. Dalej paru zawodników, którzy nie są specjalnie mocni w wyścigach - odstają odrobinę od wspomnianej piątki, ale stać ich na pojedyncze miejsca na podium i wysoką pozycję w mistrzostwach: na pierwszy plan dwóch najbardziej doświadczonych - kalik144, który zeszły sezon zakończył na 5. pozycji wywalczonej w ostatnim wyścigu i zapowiada "walkę o więcej" oraz Darowin - były mistrz Maxa, który chyba jednak nie jest zbytnio w formie. Niby jeździ dobrze, ale jakby zabrakło mu motywacji i polotu... Dalej Anansi AKA Laper - specjalista od kręcenia kółek z sezonu na sezon jest coraz wyżej w klasyfikacji mistrzostw i chyba jego doświadczenie wyniesione z torów zaczyna procentować. Poza tym ma na ten sezon pewien atut wynikający z tego, że testował nowe części w tegorocznym bolidzie. Wprawdzie nie jest to jakiś wielki bonus, ale może taki mały bonusik na początek sezonu jak najbardziej tak :) Dalej M_Pablo - raczej specjalizujący się w kwalifikacjach niż w wyścigach. Niestety zdaje się być pozbawiony chęci i motywacji do jazdy. Do tej grupki dokoptować można także AcIeDneTa - wprawdzie zawodnik bez większych sukcesów i wyskoków, ale zeszłosezonowa 2. pozycja na GPŚ była dla wielu niespodzianką. Aha - bym zapomniał, jeszcze jest Holek, były mistrz Maxa, który w poprzednim sezonie zaprezentował się "całkiem całkiem" w większości wyścigów (mając na uwadze zakładkę najlepsze wyścigi). Mój typ na klasyfikację pomiędzy tymi sześcioma zawodnikami: Holek, kalik144, Anansi, M_Pablo, Darowin, AcIeDneT. Tutaj także różnice w tabeli mogą być niewielkie i zadecydować może to, że komuś się "poszczęści" i w którymś z wyścigów stanie na podium (najlepiej na najwyższym stopniu).

3. Trzecia grupa zawodników to zawodnicy, których uważam za odrobinę słabszych od wyżej wspomnianych, ale na tyle "mocnych", by powalczyć raczej o uniknięcie barażów, sporadycznie o miejsce w TOP6 któregoś z wyścigów: na pierwszy plan oczywiście Shikon, z którym jeździłem w lidze 2.2 - nie jest to jakiś super mocny zawodnik, ale może zaskoczyć. Podobnie Kubika, marko21, czy Markfire17 - dla nich liczyć się powinien każdy punkt. W ich przypadku może zadecydować o pewnym utrzymaniu to, że po prostu pojadą w każdym z wyścigów na swoim poziomie. Mój typ na kolejność wspomnianej czwórki: marko21, Kubika, Shikon, Markfire17. A kto wie, czy nie zaliczę do tego grona także RooBert34, który w zeszłym sezonie zaskoczył wszystkich 6. miejscem w jednym z wyścigów.

4. Grupa zawodników, o których zbyt wiele nie mogę powiedzieć, a co za tym idzie - w nich upatruję kandydatów do spadku: czysty007, Szymon96, Vanrook, Zelman89. Wprawdzie Vanrook wydaje mi się z tego grona najmniej tu pasować, ale jednak go umieszczam. Też się tutaj może wszystko zdarzyć.

 


 

No i przewidywana przeze mnie końcowa klasyfikacja mistrzostw (uwzględniając to, że Damian1127 pojedzie co najmniej 1-2 wyścigi na swoim poziomie, z jako takim zaangażowaniem no i reszta nie odpuści sezonu w którymś momencie):

 

1. Stachu32

2. Rojek

3. DonDamiano

4. drobny513

- PRZEPAŚĆ :) -

5. Holek

6. kalik144

7. Anansi

8. M_Pablo

9. Darowin

10. AcIeDneT

11. Damian1127

- PRZEPAŚĆ :) -

12. marko21

13. Kubika

14. Shikon

15. RooBert34

16. Markfire17

17. Vanrook

18. Zelman89

19. czysty007

20. Szymon96

 

No i to by było na tyle ode mnie. Za wszystkie błędy w nickach przepraszam, za wszelkie "niedocenienia" również, tak to po prostu widzę na chwilę obecną. Możliwe, że o czymś zapomniałem, że się mylę... ale trudno, to tylko moje typy i prognozy ;)

6 ocen
Tags: Brak tagow

Komentarze

szymon96
szymon96
szymon96 has not set their biography yet
User is currently offline
szymon96 poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Oby Twoje prognozy się nie sprawdziły, bo ostatnie miejsce to nie jest szczyt moich marzeń ;) Dobry post, daję 5 gwiazdek.

RooBert34
RooBert34
RooBert34 has not set their biography yet
User is currently offline
RooBert34 poniedziałek, 01 kwietnia 2013

wydaje mi sie że przewidywana klasyfikacja końcowa nie spełni sie w 75%. Poza tym nieuzasadniony wybór pretendentów do wyższych miejsc od innych, zbyt wielu zostało graczy przecenionych a jeszcze więcej niedocenionych - zupełnie nie wiem na jakiej podstawie. Jestem w 100% przekonany że klasyfikacja bedzie wyglądac inaczej, a najbardziej rozsmieszyło mnie miejsce Vanrooka - 17, nie no przegięcie ;p Jeszcze jakby było uzasadnione to dobra no ale bez przesady ...

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
M_Pablo poniedziałek, 01 kwietnia 2013

No wiesz... Vanrook akurat do ścisłego grona graczy nie należy ;) Pierwsza 11, którą wymieniłem jest na pewno o wiele mocniejsza od niego, więc nie rozumiem skąd ten bunt :p Ale spoko, możesz mieć swoje zdanie - zobaczysz, że pierwsza dziesiątka w klasyfikacji będzie mniej więcej taka, jak podałem :) O ile oczywiście nikt nic nie odpuści :)

RooBert34
RooBert34
RooBert34 has not set their biography yet
User is currently offline
RooBert34 poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Spoko ja oczywiscie rozumiem że każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania i w tym wypadku odpowiednich typów na dane miejsca, tylko przydałaby się jakaś argumentacja do danego zawodnika ;p Ale i tak post bardzo fajnie wykonany, szacun że w ogóle Ci się chciało ;)

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
M_Pablo poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Powiem Ci tak - pierwsza jedenastka to chyba komentarz zbędny, więc do tego się nie ma co odnosić :) Dalej jest chociażby marko21, Markfire17, czy Shikon i Ty - w mojej opinii jesteście mocniejsi od Vanrooka, dodatkowo on ma stosunkowo małe doświadczenie (jego kariera nie zachwyca) - dlatego poleciał tak daleko ;) Na miejscach 12-20 tak naprawdę mogą się znaleźć wszyscy tam wymienieni - o kolejności zadecydują pojedyncze punkty, lub "najwyższa pozycja w wyścigu" - a że Vanrook pod tym względem wygląda dość blado (gorsi od niego są tylko debiutanci), dlatego jest tak daleko. Jedynie Kubika lub Shikon mogą mnie zawieść i być w klasyfikacji za Vanrookiem, ale tak jak się na to patrzy... to raczej i tak nie jest za ciekawie dla Vanrooka :)

RooBert34
RooBert34
RooBert34 has not set their biography yet
User is currently offline
RooBert34 poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Spoko to jest twoja opinia i ja to rozumiem, ale ja wierze w Vanrooka i dlatego mnie to troche zdziwiło i zbulwersowało ;p

STACHU32
STACHU32
STACHU32 has not set their biography yet
User is currently offline
STACHU32 poniedziałek, 01 kwietnia 2013

znakomity post konkretna treść

czyżbym Cię przekonał gpś-em??? :)

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
M_Pablo poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Ale do czego przekonał? :>
Na tym GPŚ jeszcze powalczę, spokojna Twoja ;)

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
M_Pablo poniedziałek, 01 kwietnia 2013

Chyba, że to jakiś żart na Prima Aprilis ;)

vanrook
vanrook
vanrook has not set their biography yet
User is currently offline
vanrook poniedziałek, 01 kwietnia 2013

W zeszłym sezonie miałem bana na początku sezonu, więc nie uzyskiwałem pozycji na poziomie pierwszej piątki.
Teraz bez bana zaczynam sezon, więc żebyś się nie zdziwił.

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently online
M_Pablo wtorek, 02 kwietnia 2013

O patrz, trzeba było tak od razu, o tym zupełnie zapomniałem...

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!