Markfire17
Markfire17 has not set their biography yet
User is currently offline
on poniedziałek, 07 stycznia 2013 in Uncategorized

Dzisiaj zawodnicy opuścili Pisco, aby udać się do niezwykłego płaskowyżu- Nazca. Podobnie jak wczoraj zawodnicy głównie jeździli po piaszczystym terenie. Etap miał długość 429 km, z czego 289 to OS. Oto wyniki:

1. Samochody

Zwyciężył Nasser Al-Attiyah z czasem 2 godziny 17 minut i 29 sekund. Drugie miejsce zajął Robby Gordon (USA) tracąc do zwycięzcy minutę i 28 sekund. Trzecie miejsce padło łupem Stephana Peterhansela, który stracił 3 minuty i 44 sekundy do Katarczyka.

Nie mam zbyt dobrych wieści dla Krzysztofa Hołowczyca. Polak (jak się dowiedziałem dzięki serwisowi eurosport.onet.pl) na 40 kilometrze próbując ominąć zawodnika trafił na uskok i jego Mini spadło z kilku metrów z pełnym impetem, przez co "Hołek" doznał złamania kilku żeber i urazu kręgosłupa, w wyniku czego wycofał się z rajdu.

W ten sposób naszym najszybszym kierowcą samochodów został Adam Małysz. Na dzisiejszym etapie zajął 23. miejsce (+46:58), a Piotr Beaupre 86. (+2:57:41). Szymon Ruta nie dojechał jeszcze do mety.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Stephan Peterhansel przed Nasserem Al-Attiyah  (+6:33) i Lucio Alvarezem (+18:11).

Najlepszym z Polaków jest Adam Małysz. Zajmuje 21. miejsce (+1:25:57), a Piotr Beaupre 65. (+4:39:11).

2. Motocykle

Trzeci etap wygrał Francisco Lopez Contardo przed Portugalczykiem Paulo Goncalvesem (+1:08) i Francuzem Cyrilem Depres (+4:08).

Świetnie spisał się Jakub Przygoński. Na dzisiejszym etapie zajął 5. miejsce (+5:20). Jacek Czachor spisał się na miarę swoich oczekiwań i uplasował się na 25. pozycji (+19:02). Mnie osobiście zawiódł Marek Dąbrowski zajmując dopiero 82. miejsce (+56:38). Panie Marku czyżby nie czas, aby zastanowć się nad końcem kariery?

W generalce prowadzi Cyril Depres, przed Francisco Lopezem Contardo (+2:51) i Norwegiem Palem Andersem Ullevalseterem (+4:59)

Jakub Przygoński zajmuje 10. (+9:45), Jacek Czachor 30. (+26:06), a Marek Dąbrowski 69. pozycję (+1:28:15).

3. Quady

Zwyciężył Marcos Patronelli przed Sebastianem Husseinim (+3:32) i Rafałem Sonikiem (+15:44).

Nasz drugi Polak- Łukasz Łaskawiec również spisał się świetnie zajmująć 4. miejsce (+16:20)

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marcos Patronelli przed Sebastianem Husseinim (+4:18) i Francisco Casale (+29:38).

Rafał Sonik zajmuje 4. (+33:36), a Łukasz Łaskawiec 8. pozycję (+1:02:00).

4. Ciężarówki

Wracając do wczorajszego dnia piszę, iż Robert Szustkowski na wczorajszym etapie był 29. (+1:36:16), a Grzegorz Baran 54. (+3:46:35)

W klasyfikacji generalnej zajmowali odpowiednio 30. (+2:02:28) i 55. lokatę (+4:15:05).

Czas wrócić do dzisiejszgo dnia. Dzisiejszy etap wygrał Gerard De Rooy przed Rosjaninem Eduardem Nikolaevem (+1:24) i Mikim Biasion (+2:31)

Robert Szustkowski zajął 35. (+1:44:15), a Grzegorz Baran nie dojechał jeszcze do mety

W klasyfikacji generalnej prowadzi Gerard De Rooy przed Alesem Lopraisem (+6:59) i Mikim Biasionem (+13:26).

Robert Szustkowski zajmuje 31. lokatę (+3:46:43).