Markfire17
Markfire17 has not set their biography yet
User is currently offline
on niedziela, 06 stycznia 2013 in Uncategorized

Dzisiaj zawodnicy jeździli po bezdrożach w okolicach miasta Pisco. Głównym wyzwaniem były wydmy, które zaczynają się dość szybko jak na południowoamerykański rajd. Etap miał długość 327 km, z czego aż 242 to OS. Oto wyniki:

1. Samochody

Drugi etap wygrał Stephane Peterhansel (Francja) z czasem 2 godziny 35 minut i 38 sekund. Drugie miejsce zajął Giniel De Villiers (Republika Południwej Afryki) tracąc 2 minuty i 35 sekund do lidera, a trzecie padło łupem Ranona Chabota (Francja) tracąc do rodaka 4 minuty i 52 sekundy.

Najlepszym z Polaków okazał się ponownie Krzysztof Hołowczyc, który był uplasowany znowu na 8. miejscu (+14:00). Adam Małysz zajął 26. (+42:15), Szymon Ruta 40. (+1:01:08), a Piotr Beaupre 64. miejsce (+1:40:31).

W klasyfikacji generalnej liderem jest Stephane Peterhansel z czasem 3 godziny i 20 sekund, przed Ginielem De Villiers (+2:38) i Ranonem Chabotem (+3:46)

Krzysztof Hołowczyc jest 8. (+14:00), Adam Małysz 23. (+42:51), Szymon Ruta 36. (+1:03:11), a Piotr Beaupre 60. (+1:45:22)

2. Motocykle

Drugi etap wygrał Joan Barreda Bort (Hiszpania) z czasem 2 godziny 42 minuty i 31 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Juan Pedredo Garcia (Hiszpania) tracąc 3 minuty i 16 sekund do zwycięzcy, a na trzecim Matt Fish (Australia) ze stratą 5 minut i 53 sekund do Hiszpana.

Najszybszym biało-czerwonym był Jacek Czachor. Zajął 23. miejsce (+16:47). Poniżej oczekiwań spisał się Jakub Przygoński, zgubił się na trasie przez co uplasował się dopiero na 25. pozycji (+17:18). Marek Dąbrowski również nie będzie miło wspominał dzisiejszego OSu. Zajął 66. miejsce (+41:20)

W klasyfikacji generalnej najlepszy jest Joan Barreda Bort z czasem 3 godziny 24 minuty i 11 sekund, przed Portorykańczykiem Rubenem Farią (+5:36) i Juanem Pedredo Garcią (+6:36)

Jakub Przygoński jest 23. (+17:23), Jacek Czachor 28. (+20:02), a Marek Dąbrowski 61. (+44:35)

3. Quady

Drugi etap wygrał Marcos Patronelli z czasem 3 godziny 2 minuty i 40 sekund. Drugie miejsce zajął Sebastian Husseini ze stratą 1 minuty i 6 sekund do lidera. Trzecie miejsce padło łupem Francisco Casale (Chile) tracąc 8 minut i 54 sekundy do Argentyńczyka.

Najlepszym z Polaków był Rafał Sonik. Zajął 6. miejsce (+15:32). Łukasz Łaskawiec był 18. (+37:35)

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marcos Patronelli przed Sebastianem Husseinim (+1:06) i Francisco Casalem (+8:54)

Rafał Sonik zajmuje 6. (+15:32), a Łukasz Łaskawiec 18. miejsce (+37:35).

4. Ciężarówki

Drugi etap wygrał Gerard De Rooy z czasem 3 godziny i 59 sekund. Drugie miejsce zajął Ales Loprais tracąc minutę i sekundę do lidera. Na trzecim miejscu uplasował się Miki Biasion (Włochy) tracąc do zwycięzcy 7 minut i 52 sekundy.

Polacy narazie do mety nie dojechali.

W klasyfikacji generalnej liderem jest Gerard De Rooy z czasem 3 godziny 27 minut i 17 sekund. Na drugim miejscu jest Ales Loprais (+2:16), a na trzecim Miki Biasion (+10:55)