|
| Kierowcy: 11299 dzisiaj: (0)
Online: 5 (czat

Wywiad z AoWem

Posted by STACHU32
STACHU32
STACHU32 has not set their biography yet
User is currently offline
on poniedziałek, 30 kwietnia 2012 in Uncategorized

Witam serdecznie.
Zapraszam na wywiad jakiego jeszcze na max f1 nie było. Naszym gościem jest człowiek najważniejszy na max f1.

Witamy naszego miłego i tolerancyjnego administratora AoWa który nam jako pierwszym zgodził się udzielić wywiadu.

STACHU32: Pierwsze pytanie: Czy Jesteś gotowy na trudne pytania?
AoW: Witam serdecznie. Na wstępie gratuluję rzetelnego prowadzenia bloga. Tak jak kiedyś napisałeś - jak coś zaczynasz robić, to robisz to porządnie, póki co się sprawdza. Ale dosyć słodzenia - spodziewam się, że pytania mogą być trudne - zatem zaczynajmy :)

S: Ile Masz lat gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz?
A
: Mam 31 lat, Szczecin, prowadzę działalność gosp. Działalność dotyczy tworzenia, pozycjonowania stron.

S: Jakie masz plany na przyszłość(praca, hobby, prywatnie )?
A: Plany na przyszłość... hmm. Praca - stabilność finansowa. Hobby - wydanie płyty. Prywatnie - tutaj nadchodzą spore zmiany, ale pisać o nich na maxie nie chcę. 

S: Jakie masz zainteresowania? Czym się zajmujesz w wolnym czasie?
A: Moje hobby to gitara i muzyka. Gram od kilku dobrych lat w zespole i sprawia mi to olbrzymią frajdę. Resztę wolnego czasu spędzam z Rodziną, znajomymi.  Oczywiście jak pewnie większość facetów lubię też oglądać sport w telewizji z towarzyszącą butelką napoju Bogów.

S: Komu kibicujesz z kierowców f1 ?
A: Liczę, że w 2013 roku na torze będzie występował Robert Kubica, wtedy nie będę miał wątpliwości komu kibicować. Aktualnie lubię jak nie ma dominującego kierowcy podczas sezonu, więc najczęściej kibicuję temu kierowcy, który jest w stanie zagrozić liderowi. 

S: Jaki jest twój ulubiony klub piłkarski?
A: Na polskim podwórku kibicuję Pogoni Szczecin z racji miasta, w którym się urodziłem. Jeśli chodzi o światowy futbol, to jestem pod wrażeniem sposobu gry Barcelony.

S: Kiedy wpadłeś na pomysł założenia managera f1i jak wyglądały początki tego projektu?

A: Od zawsze lubiłem managery - nieważne, czy były to czasy atari, amigi czy PC. Kiedy poznałem grę online: Managerzone zamarzyło mi się, że stworzę kiedyś własnego managera. Jednak trzeba to podkreślić - na sam pomysł stworzenia akurat gry F1 wpadł Ptak! To on zaczął rozpisywać różne rzeczy związane z charakterystyką bolidu oraz kierowcy, które ja później starałem się zaprogramować.

Na samym początku naszym osiągnięciem było wygenerowanie różnych czasów dla różnych ustawień bolidu i skillów kierowcy. Podkreślam słowo "wygenerowanie" - trzeba bowiem wspomnieć, że na początku nie zakładaliśmy, że gra będzie miała również możliwość prowadzenia bolidu - pierwotne założenie to tylko sam manager F1.

Nie pamiętam szczerze mówiąc kiedy pojawiła się myśl o tym, że możemy zrobić połączenie managera z opcją prowadzenia bolidu, ale wydaje mi się, że ponownie Ptak wynalazł coś w necie, co pozwoliło na realizację tego kroku. To zmieniło wiele - pomysł stał się unikalny, w końcu czegoś takiego jeszcze nie było. Prace ruszyły i przez kilka miesięcy przygotowywaliśmy grę, aby móc ruszyć i pokazać ją światu.

Na koniec pozostało jeszcze wybranie nazwy projektu.
Znalazłem w archiwum GG, że rozpatrywaliśmy następujące nazwy: f1enter.com / f1bolid.com / f1cool.com / f1bestlap.com / F1enter.com / managergp.com / f1ko.com / f1free.com / f1only.com.

...zdecydowaliśmy się na MAXF1.com

S: Opowiedz o Swoich planach i wizjach dotyczących przyszłości strony max f1.
A: Aktualnie pracujemy nad wprowadzeniem systemu wyzwań do gry. Pierwsze podejście już było, jednak pojawiło się bardzo dużo problemów, stąd tak długa przerwa. Myślę, że w tym sezonie wyzwania się pojawią - może nie będzie to jeszcze wersja w 100% działająca, ale będzie można już jeździć. Kolejna rzecz, to finalizacja zakładki BONUS, która ma docelowo posiadać wszystkie tory, na których będzie można jeździć. Założenie, o którym wcześniej nie pisaliśmy na maxie jest takie, aby dwa tory dla mistrzów były dostępne dla wszystkich, zaś pozostałe tory tylko dla graczy "ze wsparciem".

Oczywiście marzy mi się tez zmiana kilku działających już rzeczy - zmiana systemu działania sponsorów (większa zależność reakcji sponsora na dokonania kierowcy), rozwój teamów (osobne wyścigi dla teamów) i poprawienie działania torów (pewne prace są prowadzone od jakiegoś czasu).

Wprowadzane zmiany mają na celu osiągnięcie rentowności maxa - chcemy aby taka sytuacja nastąpiła najpóźniej do końca roku 2012.

S: Czy jesteś zadowolony z rozwoju strony maxf1?
A: Max to pierwszy tak duży projekt, który stworzyłem. Wiele rzeczy zostało zrobionych za szybko i niedokładnie, ale jestem dumny z tego co powstało  Uważam, że razem z Ptakiem wykonaliśmy dobrą robotę.

Oczywiście są problemy, mamy zarejestrowanych ponad 7 tysięcy użytkowników, a jeździ w sezonie ok 150-250. Patrząc na inne gry przeglądarkowe taki stan jest zazwyczaj normą, choć marzy mi się, aby ten odsetek procentowy był większy.

Tak jak napisałem wcześniej koniec roku będzie dla nas decydujący, aktualnie sporo czasu spędzam na maxie - jeśli gra nie zacznie przynosić wymiernych zysków trzeba będzie się skupić na czymś innym  W przypadku tego scenariusza nie oznacza to jednak, że max przestanie istnieć, zresztą... nie ma co zakładać najgorszego. Wierzę w maxa i mam nadzieję, że jeszcze dziesiątki sezonów przed nami!

S: Co sądzisz o czołowych zawodnikach na max f1 ? Kto pomaga w rozwoju strony?
A: Zacznę od wymienia osób, które zdecydowały się na wykupienie pakietów sponsorskich, są to userzy: Stachu32 i kalik144. To dzięki tym wpłatom mamy chęć dalej rozwijać maxa (oczywiście wpłaty smsowe też są dla nas istotne) i tym userom chciałbym serdecznie podziękować.

Jeśli zaś chodzi o moją opinię o czołowych zawodnikach na maxie to oczywiście pewnych userów darzę większą sympatią, innych mniejszą, ale jako admin nie powinienem wymieniać tutaj konkretnych graczy. Myślę zatem, że obserwując czata oraz forum można się skapnąć kogo cenię za cenne uwagi i sugestie.

Cieszy mnie, że na maxie jest sporo emocji i często powstają jakieś różnice zdań (choć tylko, jeśli dyskusje i spory są na odpowiednim poziomie) - to oznacza, że gra jest naprawdę dobra.

S: Mając doświadczenie w jeździe na torach max f1 jak oceniasz poziom zawodników o osiąganych przez nich czasów okrążeń?
A: Na samym początku jeździłem bardzo dużo na torach. Od kilku sezonów ograniczam się do 1-2 kółek testowych, aby zobaczyć, czy tor działa. Mając jednak w pamięci przegrany driftowy pojedynek z Zabkiem oraz analizując czasy z kolejnych sezonów, myślę, że aktualny poziom jest bardzo wysoki.

S: Czemu jesteś taki "Cięty" na Don Damiano?

A:To długa historia. Don to user, który uwielbia łamać reguły. Do banów na czacie chyba już wszyscy się przyzwyczaili i faktem jest, że Don jest liderem w tej kwestii. Bardzo mnie jednak irytuje zachowanie w stylu: 1. złamanie jakiejś zasady -> 2. ban -> 3. puste przeprosiny i obietnica poprawy -> 4. złamanie tej samej zasady. Taka dwulicowość dla Dona to dzień powszedni.

Jednak poważnie nagrabił sobie u mnie w momencie jego zachowania po otrzymaniu admina na stronie f1gra.pl (należy tutaj wspomnieć, że swojego czasu wpadliśmy z Ptakiem na pomysł, aby sprzedawać kopie naszej gry i stworzyć coś w stylu sieci gier na wzór maxf1. Zostały stworzone strony f1gra.pl oraz graf1.pl, których admini chyba jednak nie zdawali sobie sprawy, że promowanie gry nie jest takie banalne). Wracając zatem do Dona, który otrzymał możliwość administracji jednej z tych stron i poczuł jakby złapał Pana Boga za nogi. Spamowanie graczy maxf1.com i nagabywanie ich na czacie było niesmaczne, zaś zbluzganie mnie na pw i na czacie w tamtej grze (jak można nie skapnąć się, że miałem tam konto?) spowodowało, że przestałem trawić tego gościa. Dodatkowo stek kłamstw i ściemniania jest dla mnie nie do zniesienia.

Z drugiej strony pamięć mam słabą, a niesmaku nie ma co trzymać w sobie za długo, więc może jeszcze sezon, dwa i mi przejdzie

S: Kim jest STACHU32 (udziałowcem?,adminem?,przyjacielem rodziny?,czy po prostu zwykłym graczem ze specyficznym poczuciem humoru?) ?
A: Ok, czas wyjawić prawdę. Konto Stachu32 założyłem w drugim sezonie, aby mieć "oko na graczy". Stachu32 to moje drugie konto. Dziwię się, że jeszcze się nikt nie kapnął.  ...nie no żartuje ;)

A teraz już na poważnie: Stachu32 to na pewno wyróżniające się postać w maxf1. To chyba najczęściej pytany gracz o ustawienia bolidu i nie ma się co dziwić - uważam, że to mistrz analizy bolidu. Często widziany na czacie. Nie jest udziałowcem ani adminem, osobiście Go nie znam (generalnie to nikogo z graczy maxa nie widziałem oprócz administratora Ptaka, którego widzę na co dzień).

S: Czy prowadząc stronę max f1 miałeś jakieś śmieszne historie?
A: Pewnie kilka śmiesznych sytuacji na czacie maxa było, ale mam słabą pamięć

S: Czy planujecie jakieś duże nowości na stronie max f1?
A:W planach była spora zmiana, była kolejna próba (tym razem odpłatna) stworzenia wersji 3D. Na razie próba nieudana. Próbujemy również wyeliminować problem "cięcia" toru.

Z tych mniejszych zmian (choć według mnie i tak wciąż dużych) marzy mi się zmiana systemu działania sponsorów, rozszerzenie pakietu dla teamów (osobne wyścigi, więcej statystyk, rankingów, historii), dodanie możliwości tworzenia własnych lig / pucharów oraz dopracowanie aktualnych nowości: pojedynków, bonusowych torów oraz historii.

S: Ile razy miałeś już ochotę zamknąć max f1 i jaki jest aktualny plan ( do którego sezonu planujesz prowadzić stronę)?
A: Trzeba podkreślić, że maxf1.com to naprawdę duży projekt. To nie kolejna strona z fajnymi filmikami czy grami online, których w necie są setki i jest do tego gotowe oprogramowanie. Tutaj trzeba było niemal wszystko przygotować i zaprogramować od zera. Skrypt powstawał przez długi okres czasu i z początku nawet nie myśleliśmy o teamach / historii / pojedynkach / rekordach globalnych torów. Dziś musimy przystosować nowe rzeczy i błędy się pojawiają.

Odpowiadając zatem na pytanie - kiedyś takich momentów było więcej. Często byłem oskarżany przez graczy, że kogoś faworyzuję, bo np nie zaliczyło komuś wyścigu (aktualnie problem jest znacznie mniejszy, bo stworzyliśmy platformę odzyskiwania kółek w wyścigu) - takie sytuacje zniechęcały, ale chyba myśl o zamknięciu była daleko. Tak naprawdę był tylko jeden moment, kiedy naprawdę zastanawiałem się "czy nie lepiej zamknąć to w ...". Sytuacja miała miejsce w tym (9 sezonie), kiedy kilku graczy zaczęło wypisywać bzdury na temat udziałów w maxie - sugerując moją stronniczość w grze i faworyzwanie graczy.

Co do planu maxa, to już pewnie jestem od niego tak uzależniony, że nie wiem czy byłbym w stanie bez niego żyć  Ale plan jest taki, że jeśli do końca roku 2012 max nie zacznie się utrzymywać sam z siebie, to będę musiał ograniczyć swój czas i zaangażowanie na maxf1.com.

S: Jaka jest aktualna cena za max f1 ?
A: Jeśli ktoś zaproponuje kupno serwisu za 36.900 pln brutto (30.000pln netto), to zostanie pełnym właścicielm MAXF1.COM.

S: Ostatnie pytanie: Czego powinniśmy Ci życzyć na przyszłość?
A: Zdrówka, maxa w wersji zagranicznej oraz stałych, porządnych zysków z gry.

S: Dziekuje bardzo na odpowiedzi na moje pytania . Razem z moim synem Bartkiem życzymy Ci zdrowia,cierpliwości,super pomysłow,przyzwoitych zysków oraz żebyś zawsze miał taki humor jak często miałeś na Max F1.

A: Dziękuje za wywiad i życzenia :)

 

Ciao AoW mam nadzieję że kiedyś się jeszcze "zobaczymy" :)

 

DO WYWIADU DODATKOWO TOTALNA NIESPODZIANKA "KAWAŁEK" ZESPOŁU W KTÓRYM GRA AOW !!! DLA MNIE BOMBA DZIĘKI AOW!!!

 

10 ocen
Tags: Brak tagow

Komentarze

Alex
Alex
Alex has not set their biography yet
User is currently offline
Alex poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Jestem pod wrażenie bomba !!!!

magorzata
magorzata
magorzata has not set their biography yet
User is currently offline
magorzata poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Swietne :D

jawor111
jawor111
jawor111 has not set their biography yet
User is currently offline
jawor111 poniedziałek, 30 kwietnia 2012

ciekawy wywiad, pozdro ;)

MarcinWejda
MarcinWejda
MarcinWejda has not set their biography yet
User is currently offline
MarcinWejda poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Szacun Dla AoWa:)

krzysztofm
krzysztofm
krzysztofm has not set their biography yet
User is currently offline
krzysztofm poniedziałek, 30 kwietnia 2012

Szacun dla CIVIXA reszta łąćżnienze mną to tylko Twoje tło

arek123
arek123
arek123 has not set their biography yet
User is currently online
arek123 wtorek, 01 maja 2012

heh 30 tyśęcy za maxa co tak mało :)

arek123
arek123
arek123 has not set their biography yet
User is currently online
arek123 wtorek, 01 maja 2012

który to Aow na klipie?

kalik144
kalik144
kalik144 has not set their biography yet
User is currently offline
kalik144 wtorek, 01 maja 2012

jestem rozwalony na lopatki naprawde super kocham taka muze naprawde niewiem co napisac

jacke
jacke
jacke has not set their biography yet
User is currently offline
jacke środa, 02 maja 2012

extra który to ty aow?

AoW
AoW
AoW has not set their biography yet
User is currently online
AoW środa, 02 maja 2012

Ja to ten z lewej.

30 tys netto to faktycznie malo, wiec jak ktos ma ochote, to smialo! :)

DAROWIN
DAROWIN
DAROWIN has not set their biography yet
User is currently offline
DAROWIN niedziela, 06 maja 2012

Y eee dobre muszę wpadnąć do was dajecie po garach :)

AoW
AoW
AoW has not set their biography yet
User is currently online
AoW wtorek, 08 maja 2012

zapraszamy :)

veteran91
veteran91
veteran91 has not set their biography yet
User is currently offline
veteran91 sobota, 21 lipca 2012

zajebisty wywiad ;)

AoW
AoW
AoW has not set their biography yet
User is currently online
AoW niedziela, 12 sierpnia 2012

Czas się pochwalić: w trakcie wywiadu odpowiedzialem: "Prywatnie - tutaj nadchodzą spore zmiany[...]"

No i zmiany nadeszly. Od 3 dni jestem szczesliwym Tatusiem. Maly AoWiczek pozdrawia maxowiczów.

M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently offline
M_Pablo poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Nadal nikt? :(

STACHU32
STACHU32
STACHU32 has not set their biography yet
User is currently offline
STACHU32 poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Gratuluje po raz drugi oficjalnie

teraz się szef prawdy dowie :)

AoW
AoW
AoW has not set their biography yet
User is currently online
AoW poniedziałek, 13 sierpnia 2012

dzieki, drzewo zasiane, zostalo tylko dom zbudowac ;))

STACHU32
STACHU32
STACHU32 has not set their biography yet
User is currently offline
STACHU32 wtorek, 14 sierpnia 2012

AoW rany boskie dzrzewo trzeba zasadzić a nie zasiać :)
domem się nie przejmuj według najnowszych wytycznych
wystarczy jak zrobisz własnymi rękami remont :)

AoW
AoW
AoW has not set their biography yet
User is currently online
AoW wtorek, 14 sierpnia 2012

A widzisz, ja drzew(k)o zasiałem, a nie zasadziłem ;) Kiedys pokaze fote.

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!