|
| Kierowcy: 11431 dzisiaj: (0)
Online: 1 


HISTORIA TURNIEJÓW HAXBALL MAXF1.COM!!!

Posted by magorzata
magorzata
magorzata has not set their biography yet
User is currently offline
on sobota, 12 listopada 2022 in Uncategorized

Witam wszystkich maxowiczów!!!

W tym roku mija 10 lat od pierwszego wielkiego, oficjalnego turnieju graczy MAXF1.COM na grze HAXBALL. Było to oczywiście EURO 2012. Od tego momentu rozegrano 7 pełnych turniejów. Zapraszam na krótką analizę tych ważnych wydarzeń w historii MAXF1.COM

 

EURO 2012

Turniej rozpoczał się 4 lipca 2012 roku. Brało w nim udział 16 graczy (rekord), którzy grali jako wybrana przez siebie Reprezentacja, która w rzeczywistości grała podczas turnieju rozgrywanego w Polsce i w Ukrainie. Na inaugurację Polska(magorzata) pokonała 3-1 Chorwację (Andrzeja93). W fazie grupowej doszło do jednej z największych sensacji w historii w ogóle MAXF1.COM - już w fazie grupowej złożonej z 4 grup z rozgrywek odpadł ówczesny bity faworyt, członek teamu Super MAXF1 HaxTeam DonDamiano(Hiszpania). Wyeliminował go marko21(Anglia), czyli jak się okazało później wielka sensacja turnieju.

Po wyłonieniu najlepszej ósemki rozegrano ćwierćfinały, a potem półfinały. W pierwszym z nich 13 lipca Grecja(Darowin) pokonał 3-1 Ukrainę(M_Pablo). W drugim doszło do kolejnej sensacji, znów autorstwa marko21. W meczu z faworytką, Polską(magorzata) skutecznie doprowadził do dogrywki, a następnie rzutów karnych. A w nich wykazał zimną krew i wygrał 15-14!!!

W samym finale rozegranym wieczorem 13 lipca 2012 roku Grecja(Darowin) po niesamowitym meczu i dogrywce pokonał ostatecznie Anglię(marko21) 4-3.

 

KLASYFIKACJA EURO 2012

1.Grecja - Darowin
2.Anglia - marko21
3-4.Polska - magorzata
3-4.Ukraina - M_Pablo

5.Czechy - arek12
6.Portugalia - veteran91
7.Dania - drobny513
8.Rosja - Eryk101
9.Irlandia - Markfire17
10.Włochy - kaproj
11.Chorwacja - Rojek
12.Niemcy - jacke
13.Hiszpania - DonDamiano
14.Holandia - Alexandrus
15.Francja - matis44
16.Szwecja - Andrzej93

 


 

MUNDIAL 2014

Drugi turniej odbył się już po zakończeniu istnienia teamu Super MAXF1 HaxTeam z powodu odejścia z maxa Darowina.

W brazylijskim Mundialu wzięło udział 9 graczy, którzy ponownie wybrali swoje państwa. Turniej rozpoczął się 27 czerwca 2014 roku od inauguracyjnego pojedynku pomiędzy Brazylią(magorzata), a Portugalią (arek12) zakończonym rezultatem 6-3 dla gospodyni turnieju. Znów zawiódł DonDamiano, który tym razem zapisał się do turnieju jako Anglia, która pokonała go w Euro 2012, ale nie przybył na żaden mecz i odpadł już w grupie. A w ogóle 4 grupach rozegrano zaledwie po 1 meczu i całe emocje rozpoczęły się wraz z nadejściem lipca od fazy 1/4.

W niej Brazylia(magorzata) pokonała Argentynę(VANROOK16) 7-0, Francja(Jooker) po rzutach karnych wyeliminował Koreę Południową(adam00), ale do największej sensacji doszło w meczu USA(dawidrs) z Portugalią(arek12). Wielki faworyt, dawidrs nie wytrzymał nerwowo i przegrał 2-3!!! W półfinałach Jooker znów doprowadził do dogrywki, ale tym razem przegrał w niej z magorzatą 2-3 i to ona spotkała się w wielkim finale z Hiszpanią(Cliff).

Przegrani spotkali się w meczu o 3 miejsce, który jednak się nie odbył, gdyż Francja(Jooker) nie przybył na mecz z Portugalią(arek12) i to arek wygrał poprzez walkower 6-0.

W wielkim finale rozegranym 4 sierpnia 2014 roku BRAZYLIA(MAGORZATA) pokonała po wielkim boju 2-1 Hiszpanię(Cliffa) i sięgnęła po największy triumf w karierze.

 

FINAŁ DO ZOBACZENIA TUTAJ (FLASH - niezbędna przeglądarka na której gracie w MAXF1.COM)


KLASYFIKACJA MUNDIALU 2014

1.Brazylia - magorzata
2.Hiszpania - Cliff
3.Portugalia - arek12

4.Francja - Jooker
5.USA - dawidrs
6.Korea Południowa - adam00
7.Argentyna - VANROOK16
8.Honduras - Markfire17
9.Anglia - DonDamiano

 

 


 

LIGA MISTRZÓW 2014/2015

Najbardziej rozległy w czasie trwania turniej. Pierwszy raz zawodnicy reprezentowali nie Reprezentacje Narodowe, a kluby. Inauguracja nastąpiła 17 września 2014 roku. W turnieju udział wzięło 8 graczy. Rozpoczął się od sensacji, gdyż nieznany gracz Crag pokonał magorzate 5-0. Jednak na kolejne spotkania ten gracz już nie dotarł. Turniej w połowie fazy grupowej został zawieszony z powodu problemu z płytą główną gospodyni i został wznowiony 5 kwietnia 2015 roku. Kibiców zawiódł dawidrs, który nie zagrał ostatecznie żadnego meczu i wszystkie przegrał walkowerem. W grupach niespodzianek nie było - awansowali magorzata, adam00, Markfire17 oraz Jooker.

Na początku sierpnia odbyły się półfinały. Na swój dwumeczu nie dotarł adam00(NK Maribor), co dało bezpośredni awans do decydującej batalii Markfire17. W drugim półfinale doszło za to do fantastycznej walki pomiędzy magorzatą(Manchester United), a Jookerem(Wisła Kraków). Jooker wziął rewanż za Mundial 2014 i w dwumeczu okazał się lepszy 3-2.

3 sierpnia 2015 roku w wielkim finale Wisła Kraków(Jooker) po pięknym meczu pokonał 5-4 Ludogorets Razgard(Markfire17) i odniósł swój pierwszy triumf w turnieju HAXBALL MAXF1.COM

 

FINAŁ DO ZOBACZENIA TUTAJ (FLASH - niezbędna przeglądarka na której gracie w MAXF1.COM)

 

KLASYFIKACJA LIGI MISTRZÓW 2014/2015

1.Wisła Kraków - Jooker

2.Ludogorets Razgard - Markfire17

3.Manchester United - magorzata

4.NK Maribor - adam00

5.Borussia Dortmund - arek12

6.Real Madryt - dawidrs

7.Bayern Monachium - Crang

8.FC Barcelona - VANROOK16

9.Chelsea - MICHAL_18

 

 


EURO 2016

Czwartym turniejem graczy MAXF1.COM było Euro rozgrywane we Francji, w którym reprezentacja Polski odniosła w nim największy sukces w najnowszej historii futbolu. Turniej na MAXF1.COM przebiegał w podobnym systemie jak Mundial 2014 - zapisało się 9 graczy, którzy reprezentując wybrane przez siebie reprezentacje narodowe zostali podzieleni na bardzo małe 4 grupy. Niestety mimo oczekiwania wiele dni na poszczególnych graczy tylko Polska(magorzata), Hiszpania(DonDamiano), Ukraina(arek12) oraz Portugalia(Jooker) stawili się na mecze w tej pierwszej fazie, a więc wygrali je walkowerami.

W ćwierćfinałach, na które czekano aż do 22 października również walkowerami zwyciężyli wyżej wymienieni gracze. W półfinale wreszcie rozegrano spotkanie na boisku i jak się okazało zdecydowało one o triumfatorze całego turnieju. Ukraina(arek12) pokonał 3-1 Polskę(magorzatę). Drugi z półfinałów pomiędzy Portugalią(Jooker), a Hiszpanią(DonDamiano) nie doszedł do skutku, a że żaden z graczy nie zgłaszał gotowości do gry, ogłoszono podwójny walkower!!! A więc w finał się nie odbył i arek12 odniósł z góry triumf w całym Czempionacie.

 

DECYDUJĄCY MECZ DO ZOBACZENIA TUTAJ (FLASH - niezbędna przeglądarka na której gracie w MAXF1.COM)


KLASYFIKACJA KOŃCOWA EURO 2016

1.Ukraina - arek12
2.nie przyznano
3.Polska  -magorzata

4.Portugalia - Jooker
5.Hiszpania - DonDamiano
6.Włochy - Tikej69
7.Irlandia Północna - adam00
8.Albania - CIVIX_POL
9.Irlandia - Markfire17
10.Belgia - Xavi

 


 

MUNDIAL 2018

Nadszedł czas na 2.Mistrzostwa Świata MAXF1.COM w HAXBALL. Do gry zapisało się tym razem 7 graczy, którzy ponownie reprezentowali wybrane przez siebie państwa. Losowanie podzieliło ich na 2 grupy. Ważnym wydarzeniem był powrót do HAXBALLA DAROWINA(tym razem pod nickiem Kasztashi). Inauguracyjne spotkanie rozegrano 16 czerwca. Polska(magorzata) pokonała w nim Panamę(Markfire17) 3-2. Grupa A stanęła na wysokości zadania, gdyż rozegrano każde z zaplanowanych spotkań, niestety grupa B zawiodła - co rusz kogoś brakowało i każdy mecz był rozstrzygany poprzez walkower. Jednak do dalszej fazy awans uzyskiwało po 3 graczy, więc wszyscy oprócz Senegalu(CVNDSH), który nie przybył na żaden mecz mieli dalej szansę na sukces. Bezpośredni awans do półfinałów uzyskali zwyciężcy grup: Polska(magorzata) oraz Islandia(Kasztashi/Darowin).

Niestety faza pucharowa rozpoczęła się również od rozstrzygnięć poza sportowych - Panama(Markfire17) pokonała 6-0 Portugalię(Jooker), a Serbia(POL_YAKOV/CIVIX_PL) takim samym rezultatem zaliczył Hiszpanię (arek12).

Na szczęście w półfinałach doszło do meczów, które stały na wysokim poziomie. Polska(magorzata) pokonała niespodziewanie dopiero po dogrywce 5-2 Serbię(POL_YAKOV/CIVIX_PL), a Islandia(Kasztashi/Darowin) wydarł 1-0 przeciwko Panamie(Markfire17). Takim sposobem w finale zmierzyli się członkowie oryginalnego teamu MAXF1.

Jednak najpierw musiała rozstrzygnąć się sprawa 3 miejsca. Panama(Markfire17) odpuścił ten mecz i niespodziewanie to Serbia(POL_YAKOV/CIVIX_PL) stanął na podium turnieju.

W Wielkim Finale rozegranym 13 lipca 2018 roku emocji było co nie miara. Po 8 minutach gry był remis 4-4 i potrzebna była dogrywka. A w niej więcej od magorzaty sił zachował Kasztashi/Darowin i to jego Islandia zwyciężyła z Polską ostatecznie 4-7. Darek stał się więc pierwszym graczem, który zwyciężył w dwóch turniejach, był też graczem niepokonanym w oficjalnych rozgrywkach.

 

FINAŁ DO ZOBACZENIA TUTAJ

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MUNDIALU 2018

1.Islandia - Kasztashi
2.Polska - magorzata
3.Serbia - POL_YAKOV

4.Panama - Markfire17
5.Hiszpania - arek12
6.Portugalia - Jooker
7.Senegal - CVNDSH

 


 

PUCHAR MAXF1.COM 2020

Związku z odwołaniem w realu EURO 2020, gracze MAXF1.COM zdecydowali o rozegraniu 1.Turnieju o Puchar MAXF1.COM z okazji 10-lecia najlepszego symulatora F1 online. Do turnieju zapisała się 7 graczy, wśród nich praktycznie cała elita HAXBALLA z Darowinem, Dawidem, Jookerem czy też magorzatą. Po raz pierwszy zawodnicy nie zostali podzieleni na grupy, a zastosowano system "każdy z każdym+rewanż". Uczestnicy po raz pierwszy nie wybierali krajów/klubów, grali pod swoimi nickami.

15 kwietnia rozegrano pierwszy mecz, w którym Markfire17 pokonał magorzatę 3-2. Turniej pobił zdecydowanie rekord pod względem ilości rozegranych meczy oraz stał na bardzo wysokim poziomie. Zawiódł tylko arek12, który ze względów na problemy sprzętowe pomimo zapisu nie zagrał na boisku żadnego spotkania i wszystkie przegrał walkowerem. Rundę zasadniczą zwycięzył dawidrs, który o 8 punktów pokonał Jookera, a przegrał zaledwie raz z Markfire17. Obydwaj uzyskali bezpośredni awans do PÓŁFINAŁÓW. Na drugim końcu tabeli nie licząc arka12 znalazł się POL_YAKOV, który na boisku przegrał wszystkie 10 spotkań.

W barażach o półfinały spotkali się gracze z miejsc 3-6/4-5. W pierwszym spotkaniu 10 maja wielkie serce do walki pokazał POL_YAKOV, który doprowadził do sensacyjnej dogrywki z Markfire17. Dopiero w niej bardziej doświadczony Mark okazał się lepszy i ogólnie triumfował 10-7. W drugiej parze doszło do rewanżu z finału MUNDIALU 2018. Kasztashi/Darowin po bardzo wyrównanym boju pokonał magorzatę 3-2.

W półfinałach na Marka i Darka czekali Jooker z Dawidem, którzy nie dali jednak im większych szans. Dawidrs znokautował Ślązaka 12-2, a Jooker pokonał Markfire 5-4.

Rywalizacja rozpoczęła się od spotkania o 5 miejsce. A w nim pierwszą wygraną na boisku odniósł POL_YAKOV/CIVIX_PL, który zwyciężył niespodziewanie w tym 8 minutowym spotkaniu magorzatę 5-4.

3 miejsce zdobył Markfire17. Finalista Ligi Mistrzów 2014/2015 pokonał 5-3 dotąd niepokonanego Darowina/Kasztashiego i stanął na zasłużonym w tym turnieju podium.

27 maja 2020 roku doszło do wielkiego meczu pomiędzy JOOKEREM a DAWIDEMRS. Ten mecz był zapowiadany jako mecz wielkich zawodników młodego pokolenia MAXF1.COM, którzy rywalizują ze sobą od najmłodszych lat. W tym 10-minutowym HICIE lepszy okazał się dawidrs, który pokonał Jookera 11-5.

 

FINAŁ DO ZOBACZENIA TUTAJ

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA PUCHARU MAXF1.COM 2020

1.dawidrs

2.Jooker

3.Markfire17

4.Kasztashi/Darowin

5.POL_YAKOV/CIVIX_PL

6.magorzata

7.arek12

 

 

 


 

EURO 2021

Rok później przyszedł czas na 3.EURO MAXF1.COM. Turniej został rozegrany na podobnych zasadach jak Puchar MAXF1.COM 2020 - a więc zapisanych 7 graczy rywalizowało pod swoimi nickami w jednej dużej grupie, z której dwóch najlepszych uzyskiwało awans do PÓŁFINAŁÓW, a graczy z miejsc 3-6 czekała rywalizacja w barażach. Nowością był punkty BONUSOWY, znany choćby z ligi żużla - otrzymywał go zwyciężca dwumeczu. Na turniej tym razem nie dotarli dawidrs czy Darek, ale to nie oznaczało, że zabrakło grubych ryb - po raz pierwszy w historii MAXF1.COM w turnieju wziął udział SZEF - AOW, jeden z pierwszych graczy HAXBALL w Polsce. Po 9 latach do gry wrócili również półfinalista EURO 2012 M_Pablo oraz Rojek.

Inauguracyjne spotkanie rozegrano 8 czerwca. Magorzata dzięki wspaniałej grze obronnej zremisowała 1-1 z Jookerem. Początkowo wydawało się, że arek12 znów zapisał się, a nie będzie mu dane zagrać. Jednak wysiłkiem wszystkich graczy udało mu się wyeliminować problem sprzętowy i po kilku dniach wskoczył do rywalizacji, a że grać potrafi to wiemy. Od bardzo mocnych rywali odstawali POL_YAKOV oraz Rojek, ale Mistrzowie F1 MAXF1.COM w kilku meczach napędzili trochę strachu. Po raz pierwszy w historii rozegrano tak dużo, bo aż 47 spotkań bez walkowerów!!! Bezpośrednio do półfinałów awansowali AoW i Jooker. Za to Magorzata, Pablo, Arek i POL_YAKOV musieli bić się dalej. Z dalszej rywalizacji odpadł siódmy Rojek.

W pierwszym barażu magorzata nie dała szans POL_YAKOV, triumfując 22-3. W drugiej parze doszło do pierwszego walkowera - arek12 mimo wielu dni wyczekiwania nie przybył 30 czerwca na stadion i M_Pablo uzyskał awans bez konieczności grania.

W PÓŁFINALE na magorzatę czekał Jooker. Wicemistrz Pucharu 2020 roku po 8 minutach gry odniósł triumf 3-1. W drugim spotkaniu doszło do niespodzianki - M_Pablo po problemach sprzętowych triumfował z AoWem!!! AoW zachował się niesamowicie FAIR PLAY, gdyż oddał aż 2 bramki rywalowi, który zgłosił, że stracił bramki przez problemy sieciowe. Mógł tego nie robić, ale zrobił i to Pablo, a nie ADMIN znalazł się w decydującej batalii.

W końcu nastał czas decydujących rozstrzygnięć - na początek w pojedynku o 5 miejsce POL_YAKOV pokonał po drugim walkowerze tego turnieju arka12.

W meczu o 3 miejsce niespodzianki nie było - AoW, którego miejsce było w finale zdecydowanie pokonał magorzatę 8-2.

Wielki Finał EURO 2021 miał miejsce 30 czerwca 2021 roku. Po 10-minutowym starciu, które przebiegało zdecydowanie pod dyktando jednej strony Puchar Mistrza mógł wznieść do góry JOOKER - pokonał bowiem 6-1 M_Pablo.

 

FINAŁ DO ZOBACZENIA TUTAJ

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA EURO 2021

1.Jooker

2.M_Pablo

3.AoW

4.magorzata

5.POL_YAKOV

6.arek12

7.Rojek

 

W rankingu MAXF1.COM HAXBALL po tych wszystkich spotkaniach przoduje magorzata, za nią Jooker i arek12. Tutaj cały RANKING HAXBALL MAXF1.COM

 

 

 


 

Jesteśmy dni od wielkiego turnieju MUNDIAL 2022 MAXF1.COM. Narazie zapisało się 5 graczy, zapraszam jeszcze niezdecydowanych do zapisów!!!! Naprawdę warto, a tym więcej nas tym lepiej dla rywalizacji!!! Losowanie i podanie terminarza już w poniedziałkowy wieczór po zakończeniu 46 SEZONU F1 MAXF1.COM!!!

 

Pozdrawiam, gosia!!!

 

3 ocen
Tags: Brak tagow

Komentarze

AoW
AoW
AoW has not set their biography yet
User is currently offline
AoW sobota, 12 listopada 2022

Super

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!