|
| Kierowcy: 11408 dzisiaj: (0)
Online: 3 (czat


Piętnastopaździernik, czy Muminek? No i dla kogo trzecie miejsce? Nadchodzi czas sensacyjnych rozstrzygnięć!

Posted by M_Pablo
M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently offline
on niedziela, 19 grudnia 2021 in Uncategorized

Witam! ;-)

Zgodnie z zapowiedzią, dnia 20.12.2021 zakończy się Wielki Plebiscyt pt. MÓJ ULUBIONY TOR NA MAXF1. W związku z tym, że może pojawić się cała masa pytań o to co, gdzie i kiedy, przedstawiam uproszczony harmonogram publikacji wyników oraz przypomnienie najważniejszych zasad dot. plebiscytu.

Najpierw zasady, te najważniejsze:

1. Plebiscyt trwa do godziny 20:30 (20.12.2021) i to do tej godziny można wysyłać jeszcze głosy. To na wypadek, gdyby ktoś przyszedł "obejrzeć" ostatni wyścig sezonu i w ostatniej chwili zdecydował się jeszcze oddać swoje głosy. Do Ciebie mówię, Anansi :)

2. Tajność głosowania: przypominam, że po wspomnianym wyżej terminie każdy ma już prawo do rozmawiania o swoich głosach. Natomiast narysowała się mała zmiana odnośnie dostępności głosów wszystkich użytkowników. Początkowo nie było planu ujawniać, kto jak głosował. Jednak w związku z tym, że wraz z plebiscytem trwa rywalizacja o zaprojektowanie nowego toru, będę musiał ujawnić kto jak głosował na tory z TOP5... A to oznacza, że na podstawie tabelki każdy będzie mógł dojść, kto jak głosował. Liczę zatem, że większość z nas i tak potraktuje to jako fajną zabawę i nie będzie wytykania palcami, że ten zagłosował tak, a tamten inaczej... Mógłbym to wszystko ukryć i wysłać wiadomość tylko do zwycięzcy, ale zdecydowanie lepiej będzie chyba, jeśli i ta klasyfikacja zostanie oficjalnie opublikowana. Chyba że są jakieś głosy sprzeciwu? :)

3. W przypadku równej ilości punktów (klasyfikacji torów) decyduje to, jaka jest NAJNIŻSZA nota danego toru. Czyli tor, który zgromadzi 100 punktów w układzie 31+31+31+7 punktów będzie przed torem, który zdobędzie 100 punktów w układzie 25+25+25+25. Bo 7 jest niższe od 25. Z tego co widzę, to są trzy takie przypadki: dwa w środku tabeli oraz jeden bliżej końca. Także nie trzeba się przejmować, że czołówka rankingu zostanie w ten sposób jakoś zepsuta :)

4. W przypadku równej ilości punktów (rywalizacja o zaprojektowanie toru) również decyduje to, jaką NAJNIŻSZĄ notę przyznał konkretny użytkownik. Czyli jeśli ktoś oddał głosy i uzyskał 140 punktów (32+31+30+29+18), to będzie wyżej od kogoś, kto uzyskał 140 punktów w układzie 32+30+28+26+24). Bo 18 jest niższe od 24. Z tego co kojarzę, to zwycięzca tej klasyfikacji jest oczywisty, więc nie powinno być awantur z tego tytułu :)

5. Przypominam, że nagrodą w wyżej opisanym konkursie jest możliwość zaprojektowania toru, którego nazwa będzie ściśle powiązana z plebiscytem. Czyli tor będzie prawdopodobnie nosił nazwę Plebiscyt, tak dla upamiętnienia wydarzenia.

Teraz kilka słów o harmonogramie publikowania wyników:

1. Wszystkie wyniki publikowane będą na moim blogu. Dopiero po opublikowaniu wszystkich wpisów na blogu, pojawi się wpis na forum - praktycznie to samo, tyle że z tabelką.

2. Dnia 20.12 nie pojawi się ode mnie żadna informacja o wynikach plebiscytu.

3. Dnia 21.12 pojawi się najgorsza dwunastka Maxowych torów, czyli miejsca 32-21. W związku z tym, że trafia to na moją popołudniową zmianę, wyniki mogą się pojawić bardzo późno, nawet koło godziny 23:30 - czyli bliżej 22 grudnia... Istnieje szansa, że wyniki będą przed południem, ale do tego raczej długa droga.

4. Dnia 22.12 pojawią się miejsca 20-11 oraz piątka "najgorzej typujących", czyli miejsca 8-3. W przypadku gdyby zagłosował ktoś jeszcze, naturalnie ogłoszona zostanie szóstka najgorzej typujących. W każdym razie: ogłoszę wszystkie miejsca poza pudłem :)

5. Dnia 23.12 opublikowanie zostaną miejsca 10-1, czyli to na co wszyscy najbardziej czekają. Spodziewać się ich należy jednak dopiero w godzinach późnopopołudniowych, bo będę musiał odespać... nocną zmianę z dnia wcześniejszego. Nie wykluczam jednak porannej szarży i publikacji wyników o 8 rano.

6. Dnia 24.12 opublikuję czołową trójkę głosujących w plebiscycie. Ciężko stwierdzić, o której to będzie godzinie, ale stawiam jednak na godziny wieczorne po wigilijej wyżerce. Głupio przecież, żeby pierogi tak po prostu stały i stygły...

I to by było na tyle.

Widząc wyniki, myślę że nie powinno być większych kontrowersji, bądź błędów wpływających na jakąkolwiek klasyfikację. Zwycięzca plebiscytu w klasyfikacji TOR jest zdecydowany :) Lokaty 2-6 są względnie blisko siebie, ale też nie sądzę żebym pomylił się o kilka punktów na korzyść któregoś z nich - tym bardziej, że głosy spisywałem na bieżąco, a nie od wszystkich za jednym zamachem.

Podobnie sprawa ma się z klasyfikacją głosujących - zwycięzca wprawdzie nie zmiażdżył resztki stawki, ale jego przewaga nad drugą pozycją jest raczej bezpieczna i nawet mały błąd nic nie zmieni. Gdyby jednak ktoś postanowił weryfikować wyniki - zapraszam do komentowania, w razie co naniesiemy poprawki. Choć tak jak mówię - w najważniejszych klasyfikacjach wszystko powinno się utrzymać tak, jak jest.

Pozdrawiam! :)

1 ocena
Tags: Brak tagow

Komentarze

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!