M_Pablo
M_Pablo has not set their biography yet
User is currently offline
on piątek, 13 lipca 2012 in Uncategorized

Stało się! W dniu 13. lipca, rozegrane zostały półfinały turnieju Euro 2012 organizowanego na maxie.

Nie zabrakło niespodzianki - w pierwszym spotkaniu dnia, dość niespodziewaną porażkę odniosła Polska. Wyeliminowała ich rewelacja turnieju - Anglia. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał bezbramkowy rezultat, co nie zmieniło się także w trakcie dogrywki. Dopiero dramatyczna seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę tego piekielnie ważnego i ciężkiego dla obu ekip meczu. Ostatecznie, po rzutach karnych okazali się lepsi Anglicy, którzy wygrali 15-14.

Z kolei drugi półfinał to starcie gigantów - dwóch zdecydowanie najlepszych reprezentacji, którym przyszło zagrać w tym roku na Euro - Greków i Ukraińców. Żal było patrzeć, że dwie tak mocne ekipy musiały eliminować się z turnieju w tak wczesnym etapie, ale cóż... taki jest ten sport. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości, którzy po około 2 minutach gry wyszli na prowadzenie. Sytuacja Greków nie wyglądała różowo, ale wrodzona ambicja tych graczy doprowadziła najpierw do remisu, a następnie do strzelenia rywalowi kolejnych dwóch goli. Grecy wywalczyli zasłużenie awans, z kolei Ukraińcom pozostało zadowolenie się 3. miejscem w turnieju (ex aequo z ekipą Polski).

O finale słów parę...

W niedzielę wielkie starcie! Na stadionie im. AoWa spotkają się Anglicy z Grekami. Na papierze lepszą ekipą wydaje się być drużyna Greków, która ograła w półfinale Ukraińców. Doświadczenie każe jednak zbyt wcześnie nie rozdawać medali... i po prostu poczekać z tym do momentu, w której oficjalnie zakończy się mecz. Anglicy już nie raz pokazali w tym turnieju, że potrafią grać z najlepszymi jak równy z równym... i kto wie, czy również w finale nie sprawią niespodzianki. Wprawdzie wydaje się to raczej niemożliwe patrząc na umiejętności Greków... ale nigdy nic nie wiadomo :)