MaxF1 News- 24 sezon MaxF1 Championship: Przeżyjmy to jeszcze raz

mpluta2
mpluta2 has not set their biography yet
User is currently online
on piątek, 27 lutego 2015 in Uncategorized

Witam. Sezon się już zakończył, więc pora na jakieś podsumowanie. Dzisiaj prześledzimy po kolei każdy wyścig.

Tor Dupcyngiel: Anansi rozpoczyna sezon w świetnym stylu

Anansi najpierw zdobył pole position i wygrał sobie wyścig z przewagą prawie 3 sekund nad Tikejem69, po którym spodziewano się walki o mistrzowski tytuł, jednak jego losy potoczyły się inaczej. Spokojnie sezon rozpoczął za to Stachu32, który uzupełnił podium. A co u papużek nierozłonczek? Jooker pokonał Arka różnicą 2.6 sekundy. Czwarte miejsce w kwalifikacjach zajął DawidRS, który nie ukończył wyścigu i olał sobie sezon. Warto wspomnieć o frekwencji, zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu pojawiło się 18 zawodników, a do mety dotarło 16 kierowców.

Tor No: Co ten Ananas kombinuje, karwka kawka?

Kwalifikacje po raz kolejny padły łupem Anansiego, obok niego do wyścigu ruszał Stachu32, który ostatecznie wygrał wyścig. A Anansi? Nie pojechał. Drugi na mecie Vanrook16 stracił do zwycięzcy niewiele ponad 20 sekund. Podium uzupełnił Jooker, dla którego- jak się później okazało- było to jedyne w tym sezonie „pudło”. Za nim uplasował się DawidRS, który startował z siódmego pola i stracił do Anansiego 26.5 sekundy. Z kolei za Dawidem uplasował się Arek12, więc Jooker vs Arek12: 2-0. Tikej69 nie ukończył wyścigu. Po tym wyścigu Anansi spadł z pierwszego na trzecie miejsce i do Stacha tracił 15 punktów. Między nimi znajdował się Vanrook16 z 30 punktami na koncie.

Tor Kalischreinigung: Krzysztofm zdobywa swoje pierwsze punkty w 1 lidze!!!

Czym jest ta norma? Kolejne zwycięstwo Anansiego, który wyprzedził Vanrooka16 o 9.9 sekundy i Stacha32 o 17.0s. Przewaga Stacha nad Anansim stopniała do 5 punktów. Jooker vs Arek12: 3-0. Kolejny nie ukończony wyścig Tikeja, spowodował, że już na tym etapie pożegnał się z mistrzowskim tytułem. Na tym torze byliśmy także świadkami historycznej chwili, bowiem Krzysztofm zajął 9 miejsce i tym samym zdobył pierwsze punkty w 1 lidze.

Tor Bankrut: Anansi znów najlepszy

Anansi i Stachu- schemat powtarzający się końca sezonu. Stachu32 stracił do Anansiego 9 sekund. Podium uzupełnił (mimo dwóch nieukończonych wyścigów(!)) Tikej69, który stracił 12 sekund i był autorem najlepszego czasu jednego okrążenia. Za podium uplasował się Vanrook16, a za nim Arek12 po raz pierwszy w tym sezonie pokonał Jookera i było 3-1 dla Jooka. Krzysztofm będący na fali triumfu powtórzył wyczyn z Kalisza i po raz kolejny zdobył 2 punkty.

Tor Smerf: Ileż można?

Anansi niczym Marc Marquez wygrywa wyścig za wyścigiem. Tak też było i tym razem. Anansi pokonał Stacha różnicą 2.3 sekundy. Nieoczekiwanie podium zdobył startujący z P8 Mpluta2, za którym uplasowali się: Arek12, Vanrook16 i Jooker. Ten ostatni stracił do podium 1.7 sekundy (!). Jooker vs Arek12: 3-2. Krzysztofm uzbierał na tym etapie już 6 punktów.

Tor Samuraj: Dwójka kosmitów zostaje na placu boju.

Kto wygrał wyścig? Krzysztofm? DawidRS? Tikej? Nie! Anansiego nawet samuraj nie zatrzymał. Wypracował 17 sekundową przewagę nad Stachem32. Podium uzupełnił Tikej69. Arek vs Jooker: 3-3, tak więc po raz kolejny ostatni wyścig miał zadecydować o 4 miejscu na koniec sezonu, różnica między nimi przed ostatnim wyścigiem wynosiła 1 punkt. Ostatni wyścig miał również zadecydować o mistrzowskim tytule, jednak Stachu32 miał już tylko matematyczne szanse, bowiem tracił 16 punktów. Vanrook16 popełnił duży bład w ustawieniach bolidu, jednak ostatecznie nie zaważyło to na końcowym rezultacie.

Tor Torpedos Kalikos: Anansi wygrywa wyścig i po raz trzeci zostaje mistrzem Maxa!

Stachu32 stwierdził, że nie ma najmniejszych szans na kolejny mistrzowski tytuł i nie wziął udziału w wyścigu, więc Anansi nie musiał nawet jechać wyścigu, aby zgarnąć majstra. Ostatecznie jego przewaga nad Stachem wyniosła 41 punktów. Spokojnie na drugim miejscu uplasował się Vanrook16, a podium uzupełnił Arek12, dzięki czemu wyprzedził on Jookera (który w wyścigu był tuż za nim) różnicą 2 punktów. Na starcie stanęło 10 zawodników, a na mecie zjawiło się 8 [i w tym miejscu proponuję wrócić do opisu pierwszego wyścigu].

I trochę statystyk po 24 sezonie:

- Anansi przekroczył barierę 200 000 okrążeń w karierze. Oczywiście ma ich najwięcej.

- Na torze Samuraj zakończyła się seria finiszów na podium Stacha32. Od GP Debiutu w 20 sezonie do GP Samuraja w 24 sezonie Stachu32 stał na podium 33 razy.

- Na torze Kalischreinigung Krzysztofm zdobył swoje pierwsze punkty w 1 lidze.

- Dla Arka12 miniony sezon był najlepszym w jego karierze w 1 lidze, bowiem sezon zakończył na 4 miejscu. Dotychczas jego najlepszym sezonem był sezon 22, kiedy to zajął 5 miejsce.