24H Daytona: Chip Ganassi Racing wygrywa 53 edycję Rolex at 24! AKTUALIZACJA!!!

mpluta2 has not set their biography yet
User is currently offline
on poniedziałek, 26 stycznia 2015 in Uncategorized

Wczoraj po 20:10 zakończyła się 53 edycja wyścigu 24H Daytona.

Po rocznej przerwie wyścig padł łupem Chip Ganassi Racing. Załoga #02 w składzie: Scott Dixon/ Tony Kanaan/ Kyle Larson/ Jamie McMurray przejechała 740 okrążeń.

Drugie miejsce zajęli zwycięzcy poprzedniej edycji wyścigu- Joao Barbosa, Christian Fittipaldi i Sebastien Bourdais z Corvetty zespołu #5 Action Express Racing.

Podium uzupełnił zespół Wayne`a Tylora w składzie: Jordan i Ricky Taylorowie oraz Max Angelleli.

Przez problemy szybszych prototypów na 5 i 6 miejscu uplasowały się samochody klasy GTLM.

W GTLM tryumfowała fabryczna Corvetta z numerem #3, za kierownicą której zmieniali się Antonio Garcia, Ryan Briscoe oraz były kierowca F1 i ojciec Kevina Magnussena- Jan.

Na drugim miejscu uplasowało się BMW, z numerem #25, zespołu RLL, w składzie: Bill Auberlen, Dirk Werner oraz gwiazdy BMW w DTM, czyli  Bruno Spengler i Augusto Farfus.

Podium uzupełniła druga Corvetta, w składzie: Oliver Gavin/ Tommy Milner/ Simon Pagenaud. Warto wspomnieć o niecodziennej naprawie Corvetty, a mianowicie mechanicy musieli wymienić szybę.

W LMPC po pewne zwycięstwo zmierzała Oreca, zespołu #54 CORE Autosport, jednak wypadek spowodował iż zespół ten spadł na 3 miejsce.

Ostatecznie wygrała załoga Mike Guasch/ Andrew Novich/ Andrew Palmer/ Tom Kimber Smith, zespołu #52 PR1 Mathiasen Motorsports.

W GT Daytona wygrał Viper z numerem #93, zespołu Riley Motorsports (który swoją drogą walczy o Vipera kategorii GTE i o start w LeMans), w składzie: Al Carter/ Ben Keating/ Cameron Lawrence/ Dominik Farnbacher/ Kuno Wittmer.

#81 GB Autosport z Kubą Giermaziakiem, Damienem Faulknerem, Mike`m Skeenem, Rorym Butcherem i Michaelem Avenatim po wielu przygodach zajął 7 miejsce w klasie.

Trzeci na mecie Wayne Taylor Racing został wykluczony z wyścigu z powodu przekroczenia limitu przejazdu na jednej zmianie przez kierowcę, który wynosi 4 godziny. Jordan Taylor jechał 19 minut za długo. Dzięki temu na podium wskoczył zespół Visit Florida. A za podium awansowała Corvetta kategorii GTLM!

Opis i wyniki wyścigu

Kolejna runda Tudor United Sportscar Championship odbędzie się w dniach 18-21 marca i będzie to nie mniej prestiżowy wyścig- 12H Sebring.