|
| Kierowcy: 11330 dzisiaj: (0)
Online:  

Najlepsi z najlepszych w motorsporcie w 2014 roku- ROZSTRZYGNIĘCIE

Posted by mpluta2
mpluta2
mpluta2 has not set their biography yet
User is currently offline
on środa, 31 grudnia 2014 in Uncategorized

Tak, jak obiecałem dzisiaj zamieszczam rozstrzygnięcie konkursu "Najlepsi z najlepszych w motorsporcie w 2014 roku".

 

 

Zawodnik sezonu:

- Jose Maria Lopez [WTCC]- Józek Marian Lopez w swoim debiucie zrobił prawdziwą furorę, zdobywając tytuł z przewagą 126 punktów (!) nad czterokrotnym mistrzem świata WTCC Yvanem Mullerem (!!!). Choć nie można zaprzeczyć iż spora w tym zasługa Citroena C- Elysee.

- Marco Wittman [DTM]- Być może ten pan zrobił jeszcze większą furorę niż Lopez w WTCC, bowiem BMW M4 DTM było na tym samym poziomie co Audi RS5 DTM. Wittman zdobył mistrzostwo przewagą 50 punktów nad dwukrotnym mistrzem DTM- Mattias`em Ekstromem. Drugim najlepszym zawodnikiem BMW, był szósty w tabeli Martin Tomczyk, który zdobył ponad 3 razy mniej punktów niż Wittman (!)

Najlepszy zespół:

- Mercedes F1 [F1]- po prostu DOMINACJA, MIAZGA, DEMOLKA.

Najlepszy pojazd:

- VW Polo WRC [WRC]- DOMINACJA, MIAZGA, DEMOLKA.

- Citroen C- Elysee [WTCC]- gdyby nie 40- kilogramowy balast jaki musiały wozić ze sobą Citroeny i odwracanie TOP10 kwalifikacji na starcie drugiego wyścigu to myślę, że wygrałby wszystkie wyścigi.

 

Odkrycie roku:

- Maverick Viniales [Moto2]- Maverick Viniales w swoim debiutanckim sezonie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, przed nim uplasowała się tylko dwójka Marc VDS, zdobył 274 punkty, wygrał 4 wyścigi, jego zespołowy kolega (debiutant również) zajął 8 miejsce, stracił 189 punktów do Vinialesa i nie wygrał ani jednego wyścigu.

 

Zaskoczenie roku:

- Daniel Ricciardo [F1]- Jeździł w tym sezonie dosyć równo, nie popełniał wielu błędów, a przede wszystkim wykorzystywał okazję i wygrał 3 wyścigi. Oprócz niego i Mercedesów nikt inny nie wygrywał (choć trzeba przyznać, że gdyby nie pech i błędy Mercedesa to by nie wygrał żadnego wyścigu). Na początku wyścigów jechał sobie gdzieś tam… Aż nagle wyskakiwał jak Filip z konopi i mieszał w czołówce.

- Marco Wittmann [DTM]- O Wittmanie już się napisałem.

 

Tutaj miał się jeszcze pojawić Jose Maria Lopez, no ale jakie to jest zaskoczenie, skoro w 2013 roku za kierownicą BMW 320TC w pierwszym wyścigu w Argentynie był 5, a drugi wyścig wygrał.

 

 

1 ocena
Tags: Brak tagow

Komentarze

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!