|
| Kierowcy: 11372 dzisiaj: (0)
Online:  

MaxF1 News- 22 sezon MaxF1 Championship: Podsumowanie sezonu

Posted by mpluta2
mpluta2
mpluta2 has not set their biography yet
User is currently offline
on piątek, 24 października 2014 in Uncategorized

22 sezon MaxF1 Championship za nami, więc pora na małe podsumowanie.

 

GP Dupcyngla- Świetny początek Dawida.

Do pierwszego wyścigu sezonu z pierwszego pola startował Anansi, który wykręcił czas 23.3, a obok niego do wyścigu ruszał wspomniany DawidRS, który stracił sporo jak na Dupcyngla, bowiem 0.3 sekundy. Zdobywca pole position Anansi już po przejechaniu jednego okrążenia wyścigu zatrzymał się na torze. 25 punktów wpadło w ręce DawidaRS. Drugi na mecie Michal_18 stracił do Dawida 5.3 sekundy. Zaś podium uzupełnił Stachu32, który z biegiem sezonu się rozkręcał. Dla Jookera i Arka12 pierwszy wyścig był taki jak reszta sezonu, czyli zacięta walka między sobą. W GP Dupcyngla Arek wygrał z Jokiem o 1.3 sekundy, więc było 1-0 dla Arka.

 

GP Roberta- Dawid podtrzymuje dobrą passę.

Drugi wyścig sezonu to drugie zwycięstwo Dawida, tym razem jego głównym rywalem nie był Michał, ale Stachu32, który zdobył pole position zresztą, a w wyścigu stracił do DDRSa ponad 9 sekund. Podium uzupełnił startujący gościnnie Kalik144. Przewaga Dawida nad Stachem wzrosła do 17 punktów. A co u Arka i Jookera? 2-0 dla Arka, który zajął piąte miejsce w wyścigu, a Jooker po trudnym wyścigu był dopiero dziewiąty.

 

GP Rakadu- Stachu32 zabiera się do odrabiania strat.

„Do trzech razy sztuka”- tak było na torze Rakadu, gdzie za trzecim razem w tym sezonie udało się zdetronizować Dawida. Po starcie z drugiego pola wyścig wygrał Stachu32, 7.7 sekundy stracił Dawid, który musiał przebijać się z piątego miejsca. Przewaga Dawida stopniała do 10 punktów. Podium uzupełnił Laper-Anansi. Arek12 zajął piąte miejsce, a Jooker szóste, więc było 3-0 dla Arka. Debiutant w pierwszej lidze- Adam00 zajmując ósme miejsce na torze Rakadu zdobył swoje pierwsze punkty w karierze w 1 lidze, jednak do siódmego miejsca zabrakło mu 0.7 sekundy.

 

GP Drobniaka- Przewaga Dawida znów topnieje.

GP Drobniaka nie zapowiadało jeszcze dramatu Dawida, który nastąpi już niedługo na torze 26 kwietnia. Wyścig po starcie z pole position padł łupem Stacha32, ale prawie 3 sekundy za nim uplasował się DawidRS, którego przewaga stopniała o kolejne 7 punktów. Podium uzupełnił Vanrook16, który był także autorem najszybszego okrążenia. Jooker po raz pierwszy w tym sezonie pokonał Arka i stan na GP Drobniaka to 3-1. Swój najlepszy wynik poprawił Adam00, finiszując na szóstym miejscu tuż za Marcinem993, tuż, bo strata Adama do Marcina wyniosła 0.7 sekundy (!).

 

GP 26 Kwietnia- Dramat Dawida.

Dawid przez problemy techniczne nie wziął udziału w pozostałych rundach Mistrzostw Maxa. Pod nieobecność Dawida kwalifikacje i wyścig padły łupem Stacha32, wygrał on z przewagą 10.8 sekundy nad startującym z ósmej pozycji Tikejem69. Podium uzupełnił Vanrook16, który do zwycięzcy stracił 13 sekund. Stachu objął prowadzenie w klasyfikacji, którego nie oddał już do samego końca sezonu. Arek vs Jooker 3-2. Adam00 wyrównał swój najlepszy rezultat w 1 lidze.

 

GP Śląska- Stachu wygrywa wyścig i zdobywa 4 tytuł Mistrza Maxa!

Stachu32 zdobył pole position i wygrał wyścig, jednak nie było to łatwe zwycięstwo, bowiem na ostatnim kółku wyprzedził Tikeja i uzyskał przewagę 0.158 sekundy (!). Podium uzupełnił Vanrook16, który do Stacha stracił 9.1 sekundy. Swój najlepszy finisz po raz kolejny poprawił Adam00, któremu do „pudła” zabrakło równo pięciu sekund. Arek12 stracił do Jookera 1.4 sekundy, więc było 3-3. Jooker przed ostatnim wyścigiem miał 2 punkty przewagi nad Arkiem.

 

GP Walę w Reklamy- Stachu32 dominuje w dramatycznym wyścigu.

Mimo zdobycia mistrzostwa w przedostatnim wyścigu sezonu, Stachu nie miał zamiaru odpuszczać. Po zdobyciu pole position, w wyścigu prowadził od startu do mety i wygrał wyścig z przewagą minuty i jedenastu sekund nad Marcinem993. Po raz pierwszy na podium w 1 lidze stanął Adam00, który znowu musiał uznać wyższość Marcina. Arek wyprzedził Jookera i zrównał się z nim punktami, jednak to Jooker- dzięki dwóm czwartym pozycjom- mógł cieszyć się z 4 miejsca w klasyfikacji generalnej. Stachu32 zwiększył swoją przewagę do 71 punktów.

 

Podium w 1 lidze:

 

 

 


 

Statystyki po 22 sezonie MaxF1 Championship

- Stachu32 od GP Debiutu w 20 sezonie nie schodził z podium (!). Od tego czasu Stanisław stał 20 razy stał na podium.

- Stachu32 zdobywając swoje 4 mistrzostwo w karierze ma tyle samo tytułów mistrzowskich w 1 lidze, co Civix. Jeszcze jedno mistrzostwo maxa, a Stachu zrówna się ilością złotych pucharów z Rojkiem.

- Dawidrs mimo opuszczenia 3 wyścigu wyrównał swój rekord zwycięstw w jednym sezonie. W 21 sezonie również wygrał 2 wyścigi.

- Vanrook16 na torze dla Drobniaka po raz pierwszy stanął na podium w swojej karierze w 1 lidze.

- W tym sezonie padł niechlubny rekord, jeżeli chodzi o ilość zespołów zgłoszonych do sezonu, a były tylko dwa teamy. Poprzedni rekord to były 4 zespoły w 21 sezonie. Czy w kolejnym sezonie padnie kolejny rekord?

- Przewaga 71 punktów mistrza nad wicemistrzem Maxa to druga najwyższa przewaga w historii. Rekord wynosi 78 punktów przewagi, które wypracował w 5 sezonie CIVIX_PL.

 

 


Niebawem pojawią się statystyki dotyczące 22 sezonu MaxF1 Championship

 

 

4 ocen

Komentarze

arek123
arek123
arek123 has not set their biography yet
User is currently offline
arek123 piątek, 24 października 2014

Ciekawie opisane. He jeszce nie wierze że przegrałem z Yokerem , mószę się odegrać w następnym sezonie :p

Jooker
Jooker
Jooker has not set their biography yet
User is currently offline
Jooker niedziela, 26 października 2014

Spoko Arek, nie ma sprawy :P

STACHU32
STACHU32
STACHU32 has not set their biography yet
User is currently offline
STACHU32 poniedziałek, 27 października 2014

gratki super post

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!