|
| Kierowcy: 11384 dzisiaj: (0)
Online: 2 (czat


Co w F1 piszczy? 11-17.02

Posted by mpluta2
mpluta2
mpluta2 has not set their biography yet
User is currently offline
on wtorek, 18 lutego 2014 in Uncategorized

Wtorek 11 lutego

Znamy godziny startu GP Bahrajnu i GP Rosji

Tegoroczne GP Bahrajnu rozpocznie się w dzień, a zakończy po zmroku. GP Bahrajnu wystartuje o 18:00 czasu lokalnego, czyli o 17:00 naszego czasu. Wyścig w Soczi ruszy zaś o 13:00 naszego czasu (15:00 czasu lokalnego).

 

Środa 12 lutego

Damon Hill jest za podwójnym punktowaniem ostatniego wyścigu

Pomysł krytykowany przez fanów Formuły1, a nawet przez Sebastiana Vettela podoba się Damonowi Hillowi. Ma to ponoć przyciągnąć fanów. To tak jakbyś udał się na Wimbledon, gdzie w finale można zdobyć o wiele więcej punktów niż w pierwszej rundzie. Osobiście nie wiem o co tyle szumu. Wygranie mistrzostwa świata jest celem i jeśli pod koniec robi się coraz bardziej zaciekle i można wiele stracić – no to dzięki temu walka będzie bardziej ekscytująca- powiedział Brytyjczyk.

 

Czwartek 13 lutego

Riad Asmat opuścił Caterhama

Malezyjczyk, który był dyrektorem wykonawczym zespołu Caterham F1, a ostatnio był szefem Caterham Automotive. Ponoć ustąpił ze stanowiska w celu poszukiwania nowych wyzwań. Moja decyzja o odejściu była jedną z najtrudniejszych, jakie musiałem i będę musiał jeszcze podjąć w mojej karierze, ale nadszedł czas na obranie nowego kierunku- powiedział Asmat

Piątek 14 lutego

Simona de Silvestro kierowcą rozwojowym Saubera

Szwajcarka dołączyła do Saubera, gdzie ma być przygotowywana do możliwych startów w F1 w przyszłym roku. Ostatnie lata spędziła w amerykańskiej serii IndyCar, jej najlepszym rezultatem była druga pozycja w zeszłym roku w Houston.

Po czterech latach w IndyCar ambicją Simony jest wejście do Formuły 1 w 2015 roku. Jest bardzo utalentowaną zawodniczką ,dlatego zdecydowaliśmy się wziąć ją pod swoje skrzydła i wesprzeć ją w drodze na szczyt sportów motorowych- powiedziała Monisha Kaltenborn.

A oto co powiedziała Simona de Silvestro: To bardzo ważny krok dla mnie na drodze osiągnięcia mojego życiowego marzenia, tak więc jestem szczęśliwa, że mogę poczynić ten krok z tak wielkim zespołem. Sauber to zespół z wielkim dziedzictwem i jest jedynym szwajcarskim zespołem w F1, co moim zdaniem czyni ten fakt jeszcze bardziej ekscytującym. Nie jestem w stanie w pełni wyrazić swojej wdzięczności Monishy i Peterowi za wsparcie i wiarę w moje umiejętności oraz za danie mi tej szansy.

Sobota 15 lutego

Xevi Pujolar chwali Pastora Maldonado

Inżynier wyścigowy Pastora Maldonado w latach 2011-2012 pochwalił Pastora Maldonado. Powiedział, że Wenezuelczyk obok Juana Pablo Montoyi jest jednym z najlepszych kierowców z jakimi współpracował. Zawsze mówiłem, że Pastor i Montoya najbardziej mi zaimponowali. Pracowałem z Webberem, Ralfem Schumacherem... Ale dla mnie to nie było to samo. Pastor i Montoya są urodzonymi wojownikami. Pastor jednocześnie pokazał, iż potrafi być szybki i uważam, że zbyt często jest niedoceniany.Świetnie rozumiałem się z Pastorem, który po opuszczeniu toru i samochodu potrafił podzielić się dobrymi wskazówkami. Po jego reakcji wiedziałem co się dzieje z bolidem. Po przeanalizowaniu danych było jasne, że miał rację. Tak, to było imponujące-powiedział Hiszpan.

Niedziela 16 lutego

Nic ciekawego w F1 się nie działo.

Poniedziałek 17 lutego

Zwycięzca wyścigu może bezkarnie kręcić bączki

Od tego sezonu zwycięzca rywalizacji będzie mógł bezkarnie kręcić bączki. Tradycję tę rozpoczął po zeszłorocznym GP Indii Sebastian Vettel, za co dostał karę- reprymendę i grzywnę, ponieważ nie zjechał do parku zamkniętego, tylko zatrzymał bolid na prostej startowej. Oczywiście zwycięzca musi to robić w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia oraz żeby nie opóźnić ceremonii wręczenia nagród.

 

8 ocen
Tags: Brak tagow

Komentarze

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!