|
| Kierowcy: 11408 dzisiaj: (0)
Online: 6 (czat
Trwa 49 sezon | Flash - instrukcja jak zagrać | MAXF1 news: blog

Witamy, Gościu

M_Pablo (M_Pablo)

 • Offline
 • Ranga: Platinum Boarder
 • Data rejestracji: 04/08/2012
 • Ostatnia wizyta: 02/28/2022
 • Strefa czasowa: GMT +1:00
 • Czas lokalny: 15:06
 • Wiadomości: 538
 • Odsłon profilu: 1269
 • Oklaski: 21
 • Miejsce: Bydgoszcz
 • Płeć: Mężczyzna
 • Data urodzenia: 03/10/1989

Podpis

Posty

Posty

emo
AoW napisał:
Tak, plan na 2022:

45 sezon: 21.02 – 11.04

46 sezon: 02.05 – 20.06.

47 sezon: 29.08 - 17.10

48 sezon: 31.10 - 19.12


Oszust
Terminarz seznów na ...
Kategoria: Newsy
emo
Wiemy już, kiedy ruszamy, czy na propozycjach się na razie skończyło?
Terminarz seznów na ...
Kategoria: Newsy
emo
Co do powyższych propozycji: według mnie trochę przesada, żeby ładować wszystko co się da Idąc tym tropem, zaraz możemy tu mieć zbieraninę paru tysięcy emotek, bo każda się czasem może przydać.

Zostawiłbym tylko WYGRANĄ. Reszta jest niepotrzebna, sporadycznie przydatna, bądź po prostu kolejną emotką tego samego typu. Mamy jedno pożegnanie, jeden płacz, itd. Według mnie to wystarczy. Zostawić WYGRANĄ i w zależności od wspólnej decyzji podjąć decyzję, którego FOCHA chcemy. Ewentualnie poszukać jakiegoś innego powitania i też dodać.

PS. Ten foch był bazą dla naszego obecnego focha To z niej brałem wygląd oczu i ust.
Emotka na chat
emo
Gosia i te jej tematy o wszystkim...
FERNANDO ALONSO NA P ...
Kategoria: Inne
emo
UWAGA, INFORMACJA!

Zdaję sobie sprawę z tego, że to poważne nagięcie zasad, ale wprowadziłem zasadę według której w przypadku pewnych NIEPRAWIDŁOWOŚCI zastrzegam sobie prawo do pewnych ingerencji w typy konkretnych osób PRZY JEDNOCZESNYM POINFORMOWANIU O PROBLEMIE. Niczyje głosy nie zostaną zmienione BEZ JEGO WIEDZY i o wszystkich tego typu przypadkach będę pisał tutaj, żeby dana osoba mogła się do tego ustosunkować i poprawić swoje typy. Liczę, że to co się stało jest jednorazowym wybrykiem, ale musiałem zainterweniować. A teraz kilka słów o problemie.

Jeden z użytkowników wysłał listę z głosami na 31 torów (nie mówię o Tikeju). W związku z tym, że na liście nie widniał tor Monako, został poproszony przeze mnie o "zaktualizowanie" swojej listy z głosami. Prawdopodobnie ze względu na to, żeby było szybciej, ktoś tor Monako wrzucił na bardzo wysoką pozycję, jednocześnie inny tor z tej pozycji przesuwając na pozycję... ostatnią. W związku z tym, że takie rozwiązanie jest przeze mnie NIEAKCEPTOWALNE, zdecydowałem że tor Monako z listy tej osoby zostanie na wysokiej pozycji, którą wskazał, natomiast cała reszta torów spadnie po prostu o jedno miejsce niżej, za tor Monako - tak żeby pierwotna kolejność została utrzymana...

Zdaję sobie sprawę z tego, że część osób wpisuje tory w sposób raczej losowy, ale nie będę akceptował sytuacji, w której ktoś tor z pozycji TOP5/TOP10 zrzuca nagle na sam koniec, bo tak mu szybciej coś poprawić. I tak jak powiedziałem - jeśli dana osoba się z tym nie zgadza, to może anulować wszystkie swoje głosy. Innego sposobu rozwiązania problemu nie widzę, chyba że ta osoba postanowi jeszcze raz wysłać głosy, do których się już przyłoży na sto procent.

Pozdrawiam
[PLEBISCYT] Mój ulub ...
Kategoria: Newsy
emo
UWAGA, UWAGA!

Będzie nagroda!

Jako że plebiscyt dotyczy naszego wspólnego, ulubionego toru, zadecydowałem o zasadach przyznania JEDNEJ nagrody dla JEDNEJ osoby spośród wszystkich, które oddadzą głos w plebiscycie. Nagrodę zdobędzie osoba, która najlepiej wstrzeli się w gust wszystkich głosujących w plebiscycie osób.

Jak zostanie przyznana nagroda? Na podstawie końcowej klasyfikacji torów wezmę najlepszą piątkę torów (czyli miejsca 1-5) oraz sprawdzę, który z głosujących użytkowników dał najwięcej punktów właśnie tym pięciu torom. Osoba, która na TOP5 miejsc dała najwięcej punktów, wygra możliwość zaprojektowania toru na Maxa! Jedyne, co sobie zastrzegam, to aby jego nazwa była powiązana ściśle z plebiscytem - czyli preferowana nazwa to PLEBISCYT, bądź coś blisko z tym powiązane. Przy okazji informuję, że ja w konkursie nie biorę udziału, jako że mam stały dostęp do wyników i mógłbym tor wygrać bez jakiegokolwiek wysiłku.

Przykład dla tych ciężej rozumujących:

Załóżmy, że plebiscyt wygrywa Fajf przed No, Muminkiem, Dupcynglem i WWR - nagrodę zdobędzie ta osoba, która na te pięć torów przeznaczy łącznie najwięcej punktów. W przypadku, gdyby jakimś cudem dwie osoby uzyskały ten sam wynik, decydować będą punkty przeznaczone na tor z TOP6, TOP7, i tak dalej... Pozdrawiam!
[PLEBISCYT] Mój ulub ...
Kategoria: Newsy
emo
UWAGA, UWAGA!

W związku z tym, że AoW skiepścił, zmuszony byłem zaktualizować regulamin plebiscytu oraz sam plebiscyt. Dodałem do listy nowy tor Monaco, zaktualizowałem zasady punktacji, wzór, itd. Generalnie nic się nie zmieniło poza tym, że zamiast 31 torów w stawce mamy aż 32. Proszę o uwzględnienie tego w swoich głosach.

Informacja do Civixa: przeczytaj jeszcze raz regulamin. Głos na pojedynczy tor się nie liczy. Albo układamy listę 32 torów albo nie głosujemy wcale.

Informacja do Tikeja: zaktualizuj swoją listę o tor Monaco i wyślij swoje głosy jeszcze raz na PW. No i podziękuj AoWowi za bajzel!


PRZYPOMINAM WSZYSTKIM, ŻE GŁOSY WYSYŁAMY DO MNIE NA PW.
[PLEBISCYT] Mój ulub ...
Kategoria: Newsy
emo
FAQ:

1. Nie chcę brać udziału w tym plebiscycie, co mi zrobisz?

Absolutnie nic. Udział w plebiscycie jest dobrowolny - to Ty decydujesz, czy chcesz wziąć w nim udział. Ja nikogo zmuszać nie zamierzam.

2. Co jeśli oddam głos, ale moja lista będzie niepełna?

Głosy zostają uznane za nieważne. Każda z 32 pozycji musi być wypełniona. Nie wolno również dublować torów i wpisywać jednego na kilku pozycjach. W sytuacji, gdy ktoś przypadkiem zdubluje jakiś tor na liście, najprawdopodobniej poproszę w wiadomości zwrotnej o poprawkę - chodzi mi tylko o sytuacje ekstremalne, gdy ktoś da na pierwszych dziesięciu miejscach jeden i ten sam tor. Sugerowane nazewnictwo nie jest natomiast obowiązkowe, ale mocno ułatwi rozpisanie i zliczenie głosów.

3. Dlaczego na liście są tory jak Dla Roberta/Trebor oraz Smerf/Rakadu, przecież to to samo?

Teoretycznie to samo, w praktyce już niekoniecznie. Trebor jest torem, na którym nie masz hamulca - w związku z tym sposób jazdy po nim różni się od normalnej jazdy. Natomiast Smerf i Rakadu to rzeczywiście kreska w kreskę ten sam tor - ale naucz się jednego z nich i spróbuj przejechać po drugim zaraz potem - zobaczysz, że rotacja toru zmienia naprawdę sporo.

4. Dlaczego na liście są tory takie jak Barażowy, Choinka, Speedway, Testowy?

Bo to tory jak każde inne. Wprawdzie nie są stosowane jako oficjalne tory sezonowe, ale każdemu mogą się podobać bez względu na to, do czego służą. Jeśli ktoś jest zwolennikiem torów bardzo prostych, to Owal ma prawo być jego ulubionym torem - nic nam do tego.

5. Dlaczego takie zasady?

Nie marudź, na coś trzeba było się zdecydować. To nie plebiscyt decydujący o dacie końca świata. Każdy miał swoją wizję i swój pomysł, ale jako że na organizację plebiscytu wpadłem ja, to i zasady są głównie moje.

6. Czy są przewidziane jakieś nagrody dla głosujących?

Może są... Szukam tylko sposobu, jak zrobić ewentualne losowanie, żeby było sprawiedliwie i bez podejrzeń o nieuczciwość. AKTUALIZACJA: nagroda zostanie przyznana jednej osobie, szczegóły w jednym z postów poniżej.

7. Kiedy ogłoszenie wyników?

Na pewno przed końcem roku. Jeśli sezon 44 zakończy się 20 grudnia to wyniki ogłoszę w dniach 21-23 grudnia. Jeśli natomiast sezon odbędzie się w innym terminie i w innym terminie się zakończy, to ogłoszenie wyników będzie prawdopodobnie 31 grudnia. Choć możliwe, że utrzymam pierwotną datę, czyli 21-23 grudnia.

8. Jak wybierany jest zwycięzca plebiscytu?

Ano tak, bym zapomniał. Zwycięzcą plebiscytu jest oczywiście tor, który zgromadzi największą liczbę punktów. W przypadku równej ilości punktów decyduje to, jaka jest NAJNIŻSZA nota danego toru. Czyli tor, który zgromadzi 100 punktów w układzie 31+31+31+7 będzie przed torem, który zdobędzie 100 punktów w układzie 25+25+25+25. Jeśli najniższa nota jest identyczna w obu przypadkach, szukam drugiej najniższej i porównuję je. To na odwrót, niż zazwyczaj w tego typu rankingach, ale ma to pewne uzasadnienie, o którym Wam nie powiem.
[PLEBISCYT] Mój ulub ...
Kategoria: Newsy
emo
Witam wszystkich!

Nadeszła wiekopomna chwila, w której Pablo wypełnia misję, której się podjął! Dziś mam Wam do zaprezentowania plebiscyt, którego zadaniem będzie wyłonienie naszego wspólnego ulubionego toru na MaxF1 (spośród wszystkich dostępnych).

Ogólne zasady są proste: z listy wszystkich 32 torów każdy z Was układa własny ranking. Na pierwszym miejscu listy umieszcza tor, który najbardziej lubi, natomiast na miejscu ostatnim ten, którego najbardziej nie cierpi. Punktacja jest równie prosta, co zasady plebiscytu - każda pozycja wyżej na liście to jeden punkcik więcej - oznacza to, że Twój ulubiony tor otrzyma 32 punkty, natomiast ten najmniej lubiany zaledwie 1. Wasz ranking, który stworzycie, wysyłacie DO MNIE NA PW... i wtedy komisja kontroli gier i zakładów czuwa nad resztą.


A tutaj zasady trochę bardziej uściślone. Proszę czytać UWAŻNIE.

1) Organizatorem plebiscytu jestem ja - M_Pablo. Wszelkie pytania i wątpliwości należy zatem kierować do mnie, najlepiej w tym wątku. Wasze głosy również powinny trafić bezpośrednio do mnie, z tym że TYLKO I WYŁĄCZNIE NA PW. Głosy są tajne, co znaczy mniej więcej tyle, że tylko ja dowiem się kto i jak głosował. Po zakończeniu plebiscytu każdy z Was pozna głosy innych użytkowników - nie będą jednak opisane nickami. Zostaną przedstawione w tabeli zbiorczej tak, aby każdy mógł zweryfikować, czy jego głosy zostały poprawnie spisane i zliczone. Każdy natomiast będzie mógł dowolnie ujawnić, na kogo głosował. Proszę jednak nie robić tego zbyt szybko - najpierw muszą zostać podane wyniki plebiscytu!

2) Plebiscyt ma na celu wyłonienie naszego ulubionego toru na Maxie. Ale co znaczy fraza "ulubiony tor" pozostawiam do wyboru tylko i wyłącznie Wam. To od Was zależy, czy chcecie ułożyć tory w kolejności od takiego, który jest dla Was najłatwiejszy, czy też od takiego, który jest dla Was największym wyzwaniem i sprawia Wam najwięcej frajdy. Być może zechcecie wynagrodzić jego kształt, czy też Wasze dotychczasowe osiągnięcia na nim - nie ma to żadnego znaczenia. Ranking jest tylko i wyłącznie Wasz i to Wy decydujecie, na czym opieracie swoją klasyfikację. Jedyne o co proszę, to w miarę rzetelne spisanie własnej listy, a nie przypadkowe umieszczenie na liście paru torów i całej reszty losowo. Wiem, że nie wszystko da się przenieść do klasyfikacji tak jeden do jeden, ale postarajcie się żeby to miało ręce i nogi. I pamiętajcie - to WASZA lista ulubionych torów.

3) Plebiscyt najprawdopodobniej będzie trwał od 25 października 2021 roku do 20 grudnia 2021 roku włącznie. Początek oraz zakończenie zbiegają się odpowiednio z terminem zakończenia sezonów numer 43 oraz 44. W przypadku zmian w terminarzu, ogłoszenie wyników nastąpi na pewno przed końcem roku. Jakiekolwiek informacje o skróceniu/przedłużeniu czasu na głosowanie będą publikowane na forum (a także zapewne na czacie).

4) Plebiscyt odbywa się tylko i wyłącznie na stronie MAXF1.COM - głosy oddajemy tylko i wyłącznie przez wysłanie prywatnej wiadomości w grze DO MNIE. Głosy wysłane do innych graczy nie będą uwzględniane w oficjalnym podsumowaniu. Każdy wysyła własną listę, nie ma wysyłania "przez kogoś". Chcę mieć prywatną wiadomość napisaną osobiście od każdej osoby biorącej udział w plebiscycie.

5) Wasz ranking torów proszę przedstawić w miarę schludny sposób. Nazwy mają być oczywiste - tak żebym nie domyślał się, co macie na myśli pisząc na przykład "tor Kalika". Dla każdego toru podam preferowany sposób zapisu natomiast najważniejsze jest to, żebym nie musiał rozwiązywać żadnych rebusów. Preferuję również sporządzenie rankingu na liście jeden po drugim. Nie jednym ciągiem bez żadnych oznaczeń, tylko jako listę numerowaną. Wzór prawidłowo oddanych głosów również postaram się zamieścić. Lista torów, na które można oddać głos również powinna się tu gdzieś znaleźć.

WZÓR DO ODDANIA GŁOSU:

:pinch: Uwaga: Spoiler!


LISTA TORÓW, NA KTÓRE MOŻNA GŁOSOWAĆ (GRAFICZNIE)

:pinch: Uwaga: Spoiler!


LISTA TORÓW, NA KTÓRE MOŻNA GŁOSOWAĆ (TEKST + SUGEROWANE NAZEWNICTWO)

:pinch: Uwaga: Spoiler!
[PLEBISCYT] Mój ulub ...
Kategoria: Newsy
emo
To ja też zgłaszam protest SYMBOLICZNY Bym wiedział, że to trwało dalej, to też bym sobie wygrał Premium.

Ale jednocześnie nie mam w sumie problemu z tym, że Gosia wygrała
TOR AREK GP MAZUR
Kategoria: Newsy
emo
To ten konkurs dalej trwał?
TOR AREK GP MAZUR
Kategoria: Newsy
emo
Ja powiem tak: nie będę nic zgadywał, bo ostatnio mi nie wychodzi. Ale mam dla Was piosenkę!Pozdrawiam cieplutko!
TOR AREK GP MAZUR
Kategoria: Newsy
emo
Ktoś, kto stworzył drugi sektor, na pewno nie jest dobrym technikiem

PS. Skąd wiesz, że to drugi sektor?
Muminek - mistyfikac ...
Kategoria: Newsy
emo
Nagrody rozesłane... Mam nadzieję, że prawidłowo

Dycha za Gosię i dycha za Civixa. Reszta to już nie moja broszka
[KONKURS] Kubica po ...
Kategoria: Robert Kubica
emo
OGŁOSZENIE WYNIKÓW!

Uroczyście oświadczam, że Robert Kubica ukończył FP1 z najlepszym czasem 1.23.009.

Oznacza to, że nagrodę zdobywają wszystkie osoby, które wytypowały czas pomiędzy 1.22.509, a 1.23.509.

Zwycięzcami konkursu zostają mpluta2 (1.22.764) oraz POL_YAKOV (1.23.234).
Niezwykle blisko była również Gosia, która typowała czas 1.22.500 - nagrody jednak nie zdobyła. Zabrakło 0.009 sekundy.

Prośba o informację TUTAJ, kiedy aktywować Wasze nagrody, bądź co z nimi w ogóle zrobić...
[KONKURS] Kubica po ...
Kategoria: Robert Kubica
emo
W sumie to też sobie zatypuję

1.22.088
[KONKURS] Kubica po ...
Kategoria: Robert Kubica
emo
Uwaga, ogłaszam szybki konkurs!

Robert startuje jutro po raz 99. w Formule 1. W związku z tym, że nie ma to zupełnie żadnego związku z zabawą, którą wymyśliłem, postanowiłem zorganizować konkurs, w którym do wygrania będzie Premium na 2 miesiące! Myślałem, że ktoś dostanie Premium na cały nadchodzący sezon, ale prawie wszyscy już mają, także tego... Nie wiem, czy Max dotrwa do 44. sezonu, dlatego w razie jakby Pan Prezes zamknął Maxa, wszystkie roszczenia proszę kierować do niego.

A teraz krótka piłka: konkurs polega na tym, żeby oszacować czas Roberta w jutrzejszym FP1 na torze Monza. Nagroda w postaci 2-miesięcznego Premium trafi do KAŻDEGO, kto wytypuje czas, który będzie różnił się od czasu Roberta MAKYSMALNIE O PÓŁ SEKUNDY. Czyli jeśli Robert wykręci czas 1.20.000, wygra każda osoba, która typowała czas z zakresu 1.19.500 do 1.20.500. Czas macie naturalnie do 14:30 w piątek, potem to już będzie pozamiatane.

UWAGA: Można zatypować, że Robert w FP1 nie ustali żadnego czasu
[KONKURS] Kubica po ...
Kategoria: Robert Kubica
emo
Włochy 2 - 0 Anglia

Serduszkiem za Włochami, choć nieszczególnie ich lubię!
Dość krętactwa na tym Euro!
Euro 2021 - Typer
Kategoria: Inne
emo
Włochy 1:0 Hiszpania
Anglia 2:3 Dania
Euro 2021 - Typer
Kategoria: Inne
emo
Szwajcaria 1:2 Hiszpania
Belgia 0:2 Włochy
Czechy 1:3 Dania
Ukraina 0:2 Anglia
Euro 2021 - Typer
Kategoria: Inne
Więcej
Historia blokad

Historia blokad dla M_Pablo

# Zablokowany od Czas rozpoczęcia Czas zakończenïa Zablokowany przez Modyfikowane przez
Użytkownik M_Pablo nigdy nie był blokowany.
Wygenerowano w 0.51 sekundy