|
| Kierowcy: 11330 dzisiaj: (0)
Online:  
Trwa przerwa międzysezonowa | MAXF1 news: blog
Witamy, Gościu

M_Pablo (M_Pablo)

 • Offline
 • Ranga: Platinum Boarder
 • Data rejestracji: 04/08/2012
 • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
 • Strefa czasowa: GMT +1:00
 • Czas lokalny: 03:00
 • Wiadomości: 500
 • Odsłon profilu: 995
 • Oklaski: 21
 • Miejsce: Bydgoszcz
 • Płeć: Mężczyzna
 • Data urodzenia: 03/10/1989

Podpis

Posty

Posty

emo
W związku z tym, że mój poprzedni post nie cieszył się zbyt dużym odzewem "werbalnym", piszę jeszcze raz - w osobnym wątku.

Niech każdy, kto ma przeglądarkę gotową do gry na Maxie, NAPISZE o tym tutaj...

Chcemy sprawdzić, kto już może jechać i kto w ogóle chce. Jeśli chcemy odpalić kolejny sezon to musimy być zorientowani w tym, kto tu w ogóle wchodzi i będzie zainteresowany tym, żeby jechać w "nowych warunkach". DAJCIE ZNAĆ TUTAJ, JEŚLI DZIAŁA WAM FLASH W PRZEGLĄDARCE.

Przypominam link do instrukcji, jak grać: Click!
GOTOWY DO GRY? NAPIS ...
emo
UWAGA, UWAGA! SPRAWDZAMY DZIAŁANIE MAXA!

W związku z tym, że trochę czasu minęło, czas napisać taktycznego posta na forum. Przedstawiam krótką instrukcję na to, jak w 2021 roku grać na Maxie. Instrukcja naturalnie została opracowana przez AoW-a, ja ją tylko przeklejam żeby odświeżyć temat i sprawdzić, kto jest gotowy do gry.

Linki oraz instalator Flasha dostarczył naturalnie również AoW, więc wyrzekam się jakiejkolwiek odpowiedzialności za to, co tam się znajduje


Punkt 1: komu Max z jakiegoś powodu ciągle działa, ten może przejść do punktu 3.

Punkt 2: co zrobić żeby działał Max?

A - Instalujemy przeglądarkę internetową Pale Moon: OFICJALNA STRONA PROJEKTU Z LINKAMI DO POBRANIA - ze strony wybieramy pożądaną wersję - 32-bitową lub 64-bitową, większej filozofii brak.

B - Instalujemy Flash Playera 31: LINK DO PLIKU EXE UMIESZCZONEGO NA SERWERZE MAXF1 - po kliknięciu w link powinno się pokazać okno z pobieraniem pliku FP31, czyli instalatora Flash Player w wersji 31. Ewentualnie plik zacznie pobierać się z automatu "gdzieś" na dysk.

C - Po instalacji obu wspomnianych uruchamiamy przeglądarkę, wchodzimy na stronę MAXF1.COM i jeździmy jak dawniej. A kto nie jeździ ten trąba.

Punkt 3: prośba, żeby każdy, kto zainstalował przeglądarkę oraz Flasha i jest gotowy do gry, dał znać że ma możliwość grania. W jakikolwiek sposób - czy to na Pale Moon, czy to na jakiejś innej przeglądarce, czy też po prostu w sposób, który sam opracował. Prośba również o krótki komentarz, czy gra laguje, jest komfortowa, etc.

Pozdrawiam, życząc miłej gry
Przyszłość MAXF1 a F ...
Kategoria: Newsy
emo
Jeszcze jedna uwaga do wszystkiego, co napisałeś.

Rzuciłeś link do Flash Playera NPAPI, czyli takiego, z którego korzysta Mozilla i Safari bodajże. Natomiast Chrome i Opera korzystają z wersji PPAPI. Jak ktoś używa Opery i zainstaluje to, co dałeś, to sobie nie pogra. Będzie musiał zainstalować Mozillę/Safari. Czyli możesz dorzucić Flash 31 dla Opery albo zmusić ludzi do używania Mozilli/Safari

Pozostaje jeszcze kwestia tego, co się stanie w momencie aktualizacji przeglądarek. Będzie też trzeba coś starszego zainstalować i zablokować możliwość automatycznej aktualizacji - a to chyba nie wszędzie jest możliwe.
Przyszłość MAXF1 a F ...
Kategoria: Newsy
emo
AoW napisał:

U mnie na FF zadziałało, ale chrome dalej używa (nie wiem jak, ktoś ma pomysł?) wersji 32, mimo, że została odinstalowana.

Kiedyś używałem Chrome'a i jeśli dobrze pamiętam, to tam wtyczka Flash była wbudowana w przeglądarkę - to pewnie dlatego. Chrome zatem zapewne korzysta ze swojej "wewnętrznej" a nie tej, którą się ręcznie pobiera i instaluje.
Przyszłość MAXF1 a F ...
Kategoria: Newsy
emo
UWAGA UWAGA! ATTENTION ATTENTION! ACHTUNG ACHTUNG!

W związku z tym, że największy zwolennik ukrywania wyników zbulwersował się, że wyniki w challenge'u są ukryte i widać tylko najlepszy rezultat, pojawia się pytanie: komu to jeszcze nie odpowiada i czy jesteście za zmianą widoczności rezultatów wyzwania?

Jeśli tak, to wolicie:

A. Całkowite ujawnienie wszystkich wyników wraz z nickami?
B. Ujawnienie wszystkich wyników, ale z ukrywaniem nicków?
C. Czy jeszcze cokolwiek innego, co przyszło Wam do głowy?

Przypominam oczywiście, że challenge dotyczy czasu wyścigu, więc nie obchodzi mnie, kto chce widzieć czas best lapa

I rozpoczynam licytację, biorę po 200 złotych od każdego użytkownika Maxa i słucham Państwa!
Wyzwanie Speedway!
Kategoria: Newsy
emo
Damian
Ankieta - Tor 7
Kategoria: Newsy
emo
AoW napisał:
Aby okreslić czas wyścigu trzebaby często odświeżać stronę, aby "złapać" rozpoczęcie (a raczej moment przejechania 1 kółka) wyścigu danego usera - czy to się zgadza?


Dokładnie tak. Moment ukończenia 1. kółka jest w tym momencie najważniejszy, ale... trzeba wtedy również złapać moment ukończenia okrążenia numer 15. Mając czas rozpoczęcia 2. okrążenia i skończenia 15. jedyną niewiadomą jest czas tego pierwszego wyjazdowego, ale czas pozostałych jest nam praktycznie znany. A to mocno ułatwia określenie czyjegoś czasu wyścigu. Jeśli nie dokładnie, to przynajmniej w OGROMNYM przybliżeniu.

Ale... Tak samo można ocenić czyjeś tempo na podstawie pojedynczych okrążeń, lub innego zakresu okrążeń (na przykład od 4-5). I o ile metoda będzie już mniej dokładna, o tyle wciąż daje podgląd na "mniej-więcejowe" tempo
Ukryty czas wyścigu.
emo
Drodzy bracia rodacy oraz Ty, siostro rodaczko

W związku z tym, że bliżej nieokreślona jest przyszłość Maxa, na swój sposób zawieszone zostały prace nad większymi zmianami na Maxie. Nie wiadomo, czy po wyłączeniu Flasha w 2021 roku Max nadal będzie istniał, więc nie ma sensu rozmyślać nad wielkimi zmianami właśnie teraz. Ale: na wypadek gdyby Max przetrwał i dało się grać, zakładam niniejszy temat, cobyśmy zostawiali tutaj informacje o tym, co należy zrobić, jeśli Max przetrwa "bez Flasha".

Zatem prośba do wszystkich: jeśli omawiamy jakiś temat na Maxie i dochodzimy do wniosku, że trzeba się tym będzie zająć "w późniejszym czasie", starajcie się umieszczać informację o tym w tym temacie. Napiszcie czego dotyczy sprawa i w paru słowach wyjaśniajcie co trzeba zmienić.

I prośba: nie dyskutujemy tu o samych propozycjach. Od tego jest czat. Tu przychodzimy tylko wtedy, kiedy na czacie coś już zostało ustalone, że wymaga poprawy. Na dyskusje przyjdzie czas kiedy indziej.Lista rzeczy do zrobienia, postaram się aktualizować z przypływem spraw do ogarnięcia:

1. Manager ds. marketingu - niska zyskowność dla wszystkich poniżej 1. miejsca.
Rzeczy do zrobienia ...
emo
To ja bym chciał jeszcze tą:
Emotka na chat
emo
Anansi napisał:
jesli moglbym cos dodac to ja bym prosil emotke :sciana: taka jak byla np. na GG


STANDARD:


DRUGA WERSJA:
Emotka na chat
emo
W regulaminie jest napisane, że wykupienie konta kosztuje 200 złotych, więc te 246 to chyba żaden przywilej
Unifikacja kont
emo
Hurrraaaaaa, wygrałem nic nie ważny challenge z zupełnie nikim ważnym, hurrraaa

Dzięki wszystkim za udział w challenge'u na moim wspaniałym, nowo powstałym torze. Jestem ogromnie zawiedziony nie pojawieniem się na torze Anansiego i zrobieniem challengu' na odwal Rojka, no ale cóż... Jednakowoż szacun dla chociażby Gosi, Tikeja, czy Vanrooka, którzy zapewne nie na taki challenge czekali ale przynajmniej spróbowali swoich sił w takiej a nie innej formie rozrywki
Challenge - wyniki
Kategoria: Newsy
emo
To kto w końcu wygrał?
Super MAXF1 Team
Kategoria: Teamy
emo
A ja jestem za tym żeby stare, zbanowane konta, pousuwać z rankingów. Nie będzie problemu paru kont. Poza tym jak ktoś był na tyle "bystry" żeby zakładać kilka kont, to niech teraz cierpi na tym, że ma wybrakowane statystyki.

Unifikacja kont
emo
orzeszek28 napisał:
Tylko pytanie czy da rady się zrobić dla każdego taki oddzielny zegar.

Myślę, że jest to do wykonania w możliwie najprostszy sposób, ale jeśli nie... to mam też drugi, równie prosty Obecnie osoby z Premium mają dostęp do wielu bonusowych torów. Nie wiem, czy nie można na czas challengu utworzyć dodatkowej rangi (roboczo nazwanej Challenge), którą dostałaby osoba, która akurat chce się ścigać. AoW, na tej samej zasadzie co Premium, przydzielił by taką rangę na godzinę, po czym ranga by zniknęła. Ranga ta dostawałaby oczywiście dostęp do tego jednego toru w zakładce z bonusowymi torami. W momencie wygaśnięcia rangi po 15, 30, czy tam 60 minutach, dostęp do toru by znikał. Takie rozwiązanie, o ile możliwe do wprowadzenia, miałoby tylko jeden mały minus - w chwili, gdy ktoś chciałby wykonać challenge, musiałby dopaść AoWa, żeby mu rangę aktywował. Chyba że byłaby opcja dodania tej rangi przez samego użytkownika - coś na zasadzie "Chcę wziąć udział w challenge!", więc klikam w magiczny przycisk aktywacji rangi i przez X czasu mam dostęp do tego dodatkowego toru. Wydaje się w to w miarę proste, ale tu już by musiał AoW napisać czy teoria idzie w parze z praktyką

orzeszek28 napisał:
Mi się pomysł Mpablo podoba. Nowy tor,każdy te same ustawienia i max godzina jazdy i wtedy się naprawdę wyłoni kto jest dobry, a kto nie.

Skończcie z tym, kto jest dobry i kto najlepszy, proszę Was Pojedynczy challenge nigdy nie wyłoni najlepszych. To ma być forma zabawy, jednorazowego challengu. Sprawdziłaby kto szybko uczy się toru, kto szybko jeździ, ale to nadal nie byłby wyznacznik niczego. Po prostu taka forma rywalizacji nie świadcząca o niczym szczególnym W dodatku trochę inna od tych pojedynków na zasadzie "komu w przeciągu 1500 okrążeń uda się akurat zlepić to jedno idealne"
Sprawdzenie rozkładu ...
emo
Przyszła mi w sumie do głowy jeszcze jedna propozycja. Pewnie powinienem założyć dla niej osobny wątek ale ten wątek się już rozrósł do takich rozmiarów, że kolejna propozycja chyba nie robi różnicy To równie dobrze może być drugi challenge toczący się obok tego, nad którym teraz myślicie.

Challenge polegający na... sprawdzeniu umiejętności przyswajania nowego toru. Jeśli wierzyć zapewnieniom AoWa, w najbliższym czasie powinien pojawić się na Maxie nowy tor. Co Wy na to, żeby każdy dostał przykładowo 15-30 minut jazdy na takim torze i po prostu w tym czasie postarał się wykręcić jak najlepszy rezultat? Mówię oczywiście o PEŁNYM PRZYSWOJENIU NOWEGO TORU OD ZERA. Nikt nie miałby na niego wstępu tak po prostu. Każdy miałby limit czasowy, w którym mógłby przebywać na torze i najlepszy uzyskany w tym czasie rezultat byłby wpisany do jakiejś tam klasyfikacji. Celowo piszę o limicie czasowym, bo limit okrążeń byłoby o wiele łatwiej obejść - wystarczyłoby nie kończyć pierwszego kółka, co przy limicie czasowym nie jest już tak łatwe do obskoczenia. Choć nadal możliwe. O ile taki limit czasowy przypadający "na jednego gracza" jest w jakikolwiek sposób możliwy do wprowadzenia... Oczywiście zaraz pojawią się głosy, że jak to, że 30 minut, że za mało, że bla bla bla, że to nie wyłoni najszybszego, bla bla bla. Oczywiście, że nie. Ale to ma mniej więcej pokazać, kto najszybciej oswoi się z torem i ogarnie w tak krótkim czasie jak najlepszy czas - i tyle Oczywiście na jakimś ustalonym setupie. I też można by to podpiąć pod upamiętnienie DonDamiano, który w bardzo krótkim czasie zapewnił sobie PP. Nie byłoby setek robionych kółek, godzin jazdy, szukania setupów - wsiadasz i od początku próbujesz po prostu pojechać jak najlepiej, bo czas goni

Oczywiście po całym challengu tor zostałby udostępniony już wszystkim do normalnej jazdy.
Sprawdzenie rozkładu ...
emo
AoW napisał:
Chyba chodziło o to, aby czas był wykręcony na kółku bezpośrednio po lapie wyjazdowym. Czyli nie, że ma się tylko 2 próby, ale że bestlap ma być na lapie nr 2 a nie 3,4 ...etc. Po to też dodałem informację o ilości wykręconych kółek przez Dona w czasie treningu (nie sprawdzałem czy wtedy była możliwość jazdy na torach bonusowych).

No to z całym szacunkiem, ale... trochę bezsens
Sprawdzenie rozkładu ...
emo
Zaraz zaraz. Poprawcie mnie jeśli źle myślę, ale... Chcemy zrobić challenge "drugiego kółka", które jednak było czwartym kółkiem i jednocześnie 465. na danym torze? Motacie w tym wszystkim coraz bardziej i trochę ciągniecie to teraz na siłę

Spójrzcie: DonDamiano osiągnął PP w... dobrym stylu, tak to ujmę. Wleciał na tor, zrobił co miał, poszedł spać. Ale nie zrobił tego przecież na drugim kółku, tylko na którymś tam z kolei. Miał ten tor wytrenowany, bo wcześniej na nim jeździł. I teraz mamy "dwa kółka" żeby pobić jego czas? Czyli ludzie nie znający toru mają to w te 2 okrążenia pobić? Nierealne. Nikt nie wleci teraz na tor, do którego nie jest przyzwyczajony i nie zrobi takiego czasu na drugim kółku, no nie ma bata. NAWET ANANSI TEGO NIE ZROBI! Z kolei jeśli damy ludziom potrenować... to w zasadzie pada cała idea challenge'u na drugim kółku, bo każdy takich "drugich kółek" będzie miał niezliczoną ilość. Żeby to wszystko miało sens, musielibyśmy się umówić, że mamy te 450 okrążeń na trening, a potem TYLKO JEDNĄ PRÓBĘ i TA JEDNA PRÓBA jest decydująca. Tylko czy to ma sens? Wiecie przecież jak wygląda robienie okrążeń w tej grze... Wiecie też, że taki challenge nie za bardzo pokaże kto jest najszybszy (albo kto ile traci do Anansiego).

Czasem coś wejdzie perfekcyjnie, a innym razem nie. W tym przypadku weszło w sumie za 465. razem i na tej podstawie robimy challenge "na drugim kółku"?
Sprawdzenie rozkładu ...
emo
Oj Gosieńka Gosienka

Zawsze będą problemy z pieniędzmi Zawsze komuś zabraknie "akurat te 100 tysięcy", zawsze ktoś będzie potrzebował więcej. Chyba dlatego były kiedyś wprowadzone premie za kółka. Jak nie ma pieniążków to mówi się trudno, trzeba jechać na tym co jest albo kręcić kółeczka.

Mówię stanowcze STOP życiu na kredyt!
Bank
emo
TiKeJ69 napisał:
Jako że chcemy sprawdzić czystą szybkość to raczej tor typu Rzeżnik trochę nie ma sensu, Kalisz jednak za prosty, NO Fajfy czy tam GP Śląska czy tam Kaczuszka będzie okej

O, a to niby dlaczego? Rzeźnik jest najbardziej wymagający i zawiera sporo różnego rodzaju zakrętów. Tam nie złożysz idealnego okrążenia trafiając dobrze 2-3 razy w zakręt, jak to ma miejsce chociażby na Kalischu (nawrót i przedostatni zakręt). Większość rywalizacji na tych wszystkich torach skończy się różnicą rzędu 0.0XX i będzie to wynikowa "przypadku". Z kolei Rzeźnik nam taki przypadek eliminuje. Trzeba pojechać perfekcyjnie przez około minutę - i to jest dopiero wyzwanie. Choć i tam zakładam będą małe różnice między graczami.

Druga sprawa: jest jeszcze jeden sposób na to, żeby rozrzut wyników był większy. Mianowicie: poufność osiągniętych wyników do końca pojedynku. Jeśli ludzie będą widzieć swoje wyniki, to będą robić wszystko żeby te wyniki pobić, przez co rozrzut będzie sztucznie zaniżony. Imo lepiej dać każdemu X czasu na ustanowienie swojego besta i potem tylko te czasy porównać. Bo jak jest punkt odniesienia to jeździ się inaczej niż bez. Każdy powinien we własnym zakresie ocenić, czy osiągnął szczyt swoich możliwości, czy jeszcze nie.
Sprawdzenie rozkładu ...
Więcej
Historia blokad

Historia blokad dla M_Pablo

# Zablokowany od Czas rozpoczęcia Czas zakończenïa Zablokowany przez Modyfikowane przez
Użytkownik M_Pablo nigdy nie był blokowany.
Wygenerowano w 0.35 sekundy