on poniedziałek, 01 lipca 2013 in Uncategorized

15:59
Po długim i wymagającym meczu Polak awansuje do ćwierćfinału!!!
15:43
A mecz ciągle trwa. W setach 2:2. W piatej partii Jerzy Janowicz dzielnie walczy.
14:02
Uffff... Po zaciętym boju Polak wygrywa w drugim secie 7:6. Czekamy niecierliwie na wynik trzeciego. W setach 1:1,
13:14
Janowicz niestety przegrał pierwszego seta 3:6
______________________________________________________________________________________________

IV runda Wimbledonu:

Jerzy Janowicz - Jürgen Melzer 3:2 - sety 3:6, 7:6(1), 6:4, 4:6, 6:3

V SET

6:3!!! JERZY JANOWICZ W ĆWIERĆFINALE WIMBLEDONU!!!

5:3 Janowicz o krok od ćwierćfinału Wimbledonu. Będzie serwował, aby wygrać mecz...

4:3 Melzer ucieszył się jakby wygrał cały mecz. Nic dziwnego, przegrywał już 15:30, kolejne przełamanie byłoby dla niego katastrofą, a tak jeszcze jest w grze.

4:2 Świetne zagranie przeciwko nogom, tradycyjnie mocny serwis, as - Polak coraz bliżej.

3:2 Melzer oddał tylko jeden punkt. Nie szkodzi. Grunt, żeby Polak nie dał się przełamać.

3:1 Brawo Janowicz! Własne podanie utrzymane w świetnym stylu.

2:1 Podwójny błąd serwisowy Melzera i jest przełamanie! Oby tylko nie skończyło sie tak, jak w poprzednim secie, gdy zaraz po przełamaniu rywala Polak stracił swoje podanie.

1:1 Polak wyrównał. Świetnie serwował. Oby tak dalej.

0:1 Melzer zaczął od zwycięstwa. Janowicz znów goni.

I Janowicz, i Melzer zagrali w tym sezonie tylko jedną pięciosetówkę - obaj w Australian Open, obaj wygrali.

skuteczność przy siatce 60%/63%

4:6 Niestety. Będzie piąty set. Janowicz dwa razy uderzy w siatkę, Melzer miał dwie piłki setowe. Pierwszą Jerzy obronił świetnym wolejem, przy drugiej posłał piłkę na aut. Zbroimy się na decydującą partię.

4:5 Były dwa breakpointy dla Janowicza, ale Melzer się wybronił. Uwaga - teraz ważny gem. Oby Jerzy pewnie serwował.

4:4 Na szczęście Janowicz przy swoim serwisie też był pewny.

3:4 Niedobrze to wygląda... Melzer bez straty punktu wygrał podanie. Polak nie miał żadnych szans.

3:3 Niestety Polak nie wykorzystał przewagi i dał się przełamać, kończąc podwójnym błędem serwisowym.

3:2 Prowadzi Janowicz po przełamaniu! Świetny gem Polaka.

2:2 Janowicz pewnie, Melzer coraz więcej niewymuszonych błędów. Czekamy na przełamanie.

1:2 Melzer wygrywa, ale pierwsze podanie nie było już tak niezawodne. Austriak trafia 71% pierwszego serwisem w tym secie, Janowicz... 17%. Czas na poprawę.

1:1 As z drugiego serwisu? Proszę bardzo! Janowicz efektownie wyrównał.

0:1 Był breakpoint, ale Melzer wyratował się asem. Austriak nie gra jednak już tak pewnie jak w pierwszych dwóch setach.

skuteczność przy siatce 83%/38%

6:4 Brawo Janowicz! Bez straty punktu wygrał gema. Melzer wreszcie zaczął popełniać błędy. Wcześniej grał niemal perfekcyjnie.

5:4 Jest przełamanie! Nareszcie! Za drugim breakpointem eksplozja radości!

4:4 Skrót, dwa asy, wygrywający cross forhendowy. Janowicz wyrównał. Musi jednak popełniać mniej błędów. Obaj wygrali bezpośrednio 30 piłek, tyle że Polak oddał za darmo 16, a rywal tylko 8 punktów.

3:4 Melzer wygrał, ale coś jakby zaczyna się zmieniać. Pierwsza wymiana trwała 16 uderzeń! Koniec z ekspresowymi gemami?

3:3 Uff, było niebezpiecznie - 15:40. Pierwszy breakpoint obroniony dzięki świetnego skrótowi, drugi po błędzie Melzera. A potem dwa serwisy uratowały gema.

2:3 Ekspresowy gem Austriaka, zakończony asem.

2:2 I Janowicz oddał tylko jeden punkt Melzerowi... Szkoda tylko, że w tym secie znów Polak musi gonić.

1:2 Melzer stracił tylko jeden punkt przy swoim serwisie. Jak mu zagrozić? Serwuje wolniej niż Polak, ale precyzyjnie. Znacznie więcej trafia pierwszym podaniem.

1:1 Piękny skrót Janowicza. Było po 30, ale serwis uratował Polaka. Przy 40:30 mała wymiana zdań z sędzią - urządzenie wskazało net. To mogło zdekoncentrować Janowicza, który w kolejnej piłce popełnił błąd. Znów świetny serwis i niebezpieczeństwo zażegnane - mamy remis.

0:1 Melzer, ale było już 15:30. Mały krok w kierunku breakpointów?

7:6 (1) Remis w setach!

Tie-break: Melzer w Wimbledonie rozegrał trzy - dwa wygrał, jeden przegrał. Janowicz jeden - wygrany.

Janowicz prowadzi 4:0. Brawo!!! 5:1. Prezent dla Janowicza - 6:1 i 7:1! Janowicz jest jak rozjuszony byk! Jest zaciśnięta pięść i wyrównanie w setach. Janowicz miał pięć piłek setowych. Na koniec wątpliwości, czy zakończył asem. Sędzie zarządził drugie podanie - Jurek powtórzył asa!

6:6 Melzer pewnie wygrywa. Janowicz nie miał jeszcze żadnej szansy na przełamanie rywala.

6:5 Będzie tie-break? Dwa asy Janowicza i jest prowadzenie.

5:5 Konkurs na najkrótszego gema serwisowego trwa. Melzer na czysto.

5:4 Janowicz odpłaca pięknym za nadobne. As, skrót, wygrywający serwis, świetny forehand - gem bez straty punktu.

4:4 Jak przełamać Austriaka? Serwuje bardzo pewnie. Janowicz nawet nie miał szansy - dwa asy w gemie.

4:3 Melzer ostro walczy. Aż się potknął i upadł. Austriak też potrafi popisać się returnem pod samą linię, ale Polak wygrywa.

3:3 Przepiękny return Polaka po linii, ale poza tym Melzer niezagrożony.

3:2 Szybki gem serwisowy Janowicza. Brawo!

2:2 Jeden rewelacyjny return Polaka po crossie, jeden błąd Melzera, ale poza tym siatka i aut Janowicza.

2:1 Było 0:40, ale Polak doprowadził do równowagi. Gem trwa już osiem minut, jest już piąta równowaga. Co za huśtawka nastrojów! Polak popełnił podwójny błąd serwisowy, ale też uderzał asy. W końcu Melzer nie wytrzymał i trafił w siatkę.

1:1 Melzer zaczął chodzić do siatki i przyspieszył akcje na tyle, że Janowicz nie nadąża.

1:0 Tym razem Polak zaczął od pewnie utrzymanego podania.

I SET

3:6 Bardzo łatwe zwycięstwo Melzera. Polak miał nieco pecha (piłka odbita od ramy poleciała w trybuny, a przy następnym zagraniu przewrócił się po poślizgnięciu), ale wyraźnie nie może się skoncentrować. Szkoda, że Polak źle serwował na początku pojedynku, bo kosztowało go to seta.

3:5 Szybki gem dla Janowicza. Melzer wyraźnie czekał na swój serwis, aby wygrać seta.

2:5 Melzer zaskoczył kompletnie Janowicza, sprytnie zmieniając długość zagrań.

2:4 Janowicz serwował agresywnie i celnie. Melzer bez wiary, że odbierze piłkę. Gem do zera.

1:4 Polak walczył, miał nawet szansę na przełamanie, ale ostatecznie Austriakowi pomogło doświadczenie. Przy ostatniej piłce Janowicz się poślizgnął, ale na szczęście szybko wstał z kortu.

1:3 Wreszcie Janowicz serwował z odpowiednią siłą, celniej i wygrał gema.

0:3 Melzer wygrał błyskawicznie tego gema do zera. Gra Polaka na razie nie wygląda dobrze, próbuje dobiegać do siatki, ale jest nieskuteczny.

0:2 Serwis Janowicza. Dwie szanse na przełamanie dla Melzera... Polak popełnił podwójny błąd podania, źle serwował i już pierwszą szansę wykorzystał Austriak.

0:1 Melzer serwuje. Szansa na przełamanie dla Janowicza. Austriak się wybronił i wygrał pierwszego gema.