GayMaster has not set their biography yet
User is currently offline
on czwartek, 04 kwietnia 2013 in Uncategorized

Witam ponownie ,dziś kolejne 2 mecze LM

Malaga - Borussia Dortmund

7 minuta: Bardzo groźnie pod bramką Borussii. Najpierw Isco świetnie zagrał między obrońcami do Julia Baptisty, który nie zdołał przyjąć piłki. Drugi desant przeprowadzony został prawą flanką - zaspali obrońcy, a świetnie do piłki wybiegł Saviola. Wbiegł w pole karne, ograł dwóch zawodników i z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę.

9 minuta: Schmelzer wrzuca z prawego skrzydła, obrońca wybija głową. Piłka trafia jednak po chwili do Goetzego, który mógł wypuścić Lewandowskiego sam na sam z bramkarzem, ale zakończył to słabiutkim strzałem.

12 minuta: Strata Borussii i próba kontry Malagi zdawałoby się zduszona w zarodku, ale zduszona faulem, gospodarze wznawiają więc z rzutu wolnego i docierają pod pole karne Weidenfellera, ale tam ładnie blokuje Subotić.

14 minuta: Świetne podanie Lewandowskiego do Goetzego, który urywa się z piłką, jest sam na sam z bramkarzem Malagi i trafia... prosto w bramkarza ,marnując genialną okazję.

17 minuta: Żółta kartka dla Kevina Grosskreutza za faul na Gamezie.

18 minuta: Piszczek wybija po średnio wykonanym rzucie wolnym. Goście ruszają z kontrą. Reus ucieka i zostaje podcięty, ale sędzia pozwala biec dalej pozostałym przy równowadze dortmundczykom. Goetze dostaje piłkę na sam na sam z bramkarzem i po raz drugi marnuje znakomitą okazję.

19 minuta: Antunes ogląda żółtą kartkę.

23 minuta: Lewandowski mija rywala bardzo ładnym zwodem, ale jednocześnie oddala się wyraźnie od bramki. Zamieszanie pod bramką kończy obrońca Malagi i kolejna akcja zmarnowana

24 minuta: Goooola nie ma. Ładna gierka na skrzydle Grosskreutza z Goetzem, która przeszła w ładną gierkę pod polem karnym,  w końcu Piszczek podał do Lewandowskiego, ten odbił piłkę od bramkarza a do siatki skierował ją Grosskreutz, tyle, że już po gwizdku sędziego.

25 minuta: Reus dostaje piłkę do środka, przygotowuje sobie nogę do oddania strzału i niebezpiecznie uderza po ziemi. Willy musi to mocne uderzenie wypchnąć przed siebie, ale na tyle blisko, żeby móc ponownie pochwycić piłkę w mgnieniu oka.

28 minuta: Weidenfeller teoretycznie ratuje Borussię przed stratą bramki, choć równie dobrze mógł się do tej straty przyczynić. Reus zgasił piłkę i zostawił ją Iscowi, który ponownie zagrał fenomenalną piłkę między obrońcami. Sam na sam z bramkarzem wybiegł Saviola. Próbował uderzyć piłkę wślizgiem. Gdyby Weidenfeller o tym wiedział, łapałby piłkę, zamiast wchodzić samemu wchodzić dziwnym wślizgiem, przez który piłka prawie odbiła się od Savioli i o mało co nie wróciła do kierunku bramki.

31 minuta: Lewandowski dostał świetne podanie, doskonale się zastawił i uciekł Weligtonowi... albo i nie. Weligton na to nie pozwolił i natychmiast zahaczył polskiego napastnika. Tuż przed polem karnym, za co dostał żółtą kartkę.

40 minuta: Zamieszanie w polu karnym Borussii. Weidenfeller nie jest pewny jak łapać piłkę a przede wszystkim czy ma prawo ją łapać,ale wszystko kończy się na strachu.

47 minuta: Lewandowski i Reus dobrze się wystawiają. Lewandowski odgrywa szybko lepiej wystawiającemu się jego zdaniem koledze. Ten też próbuje odegrać, ale trafia na rękę Antunesa. Sędzia nie gwiżdże gramy dalej.

48 minuta: Piłka wystawiona Lewandowskiemu, będącemu idealnie w środku pola karnego. Do bramki mniej niż dziesięć metrów. Polski napastnik nabiega na piłkę. Uderza. Piłka przelatuje daleko od bramki.

długo nic nadzwyczajnego

66 minuta: Ładny strzał Isco, jeszcze ładniejsza parada Weidenfellera.

68 minuta: Pierwsza zmiana w drużynie Malagi: schodzi Saviola, wchodzi Portillo

69 minuta: Pierwsza zmiana w Borussii. Schieber za Reusa.

76 minuta: Druga zmiana w drużynie Malagi: opuszcza boisko Julio Baptista, pojawia się na nim Roque Santa Cruz.

77 minuta: Santa Cruz o krok (dosłownie) od przejęcia piłki po świetnym krosie, ale przebiegający przypadkowo (naprawdę) w okolicy Piszczek zdjął mu piłkę z nogi.

77 minuta: Iturra ukarany kartką za faul na Lewandowskim, co oznacza, że Chilijczyk nie wystąpi w rewanżu na SignalIduna Park.

80 minuta: Druga zmiana w drużynie Borussii:schodzi Sebastian Kehl, wchodzi Sven Bender.

82 minuta: Ładna akcja Malagi, Joaqin podał do Iturry, ten wycofał do Antunesa, który strzelił zza pola karnego. Niestety dla fanów Malagi do akcji włączył się też Weidenfeller, broniąc.

83 minuta: Lewandowski słusznie podał w pole karne Schieberowi. Schieber zmieścił się ze zwodem, ale piłka po jego strzale nie zmieściła się w bramce. Nieco spudłował, ale niewiele ponad strzał w swojej sytuacji mógł wymyślić.

87 minuta: Ostatnia zmiana w drużynie Malagi: schodzi Isco, wchodzi Duda.

89 minuta: Rzut wolny dla Malagi z bardzo dogodnego miejsca. Roque Santa Cruz zamiast dośrodkowywać sprytnie znajduje Antunesa stojącego pod polem karnym, ten strzela na bramkę i było całkiem blisko.

92 minuta: Ostatnia zmiana w drużynie Borussii: schodzi Mario Goetze, wchodzi Oliver Kirch.

Mecz w 1 połowie bardzo ciekawy, a w drugiej połowie Borussia zachowywała się jak by jej ten wynik wystarczał. 2 okazje Lewandowskiego niewykorzystane i sporo akcji stworzonych kolegom np. Goetze. Moim zdaniem zagrał całkiem nieźle ,ale świetnie grał Gundogan.

Sprawa awansu otwarta ,bo choć Borussia nie przegrała to wystarczy 1 bramka Malagi w rewanżu i sytuacja komplikuje się strasznie.Jak ktoś czytał poprzedni post to powinien mi wstawić 5 ,bo obstawiłem remis :)