Wtorek dniem LM, relacje i podsumowania obu meczy.

GayMaster has not set their biography yet
User is currently offline
on środa, 03 kwietnia 2013 in Uncategorized

Witam chciałbym opisać jak tylko potrafię oba mecze LM.

Bayern Monachium - Juventus Turyn

Faworyta spotkania nie łatwo było wybrać,bo choć Bayern rozbił 9-2 HSV , to Juve pokonało sam Inter 1-2 na wyjeździe. Mimo wszystko wiele osób wskazywało na Bayern. Niestety mieli rację. A oto i mecz:

Początek spotkania i ... GOL!!!! 30 sekunda meczu Alaba oddaje strzał z ok.35 metrów ,zasłonięty Buffon jest bezradny.

Dłuższy czas nic ciekawego się nie działo.

12 minuta: wolny wykonywany przez Pirlo , niestety nad poprzeczką.

14 minuta: Toni Kroos doznaje kontuzji ,schodzi utykając z boiska.Jak się okazało nie zagra już do końca sezonu!!!

18 minuta: Bayern rozgrywa długo, w końcu Ribery wpada w pole karne, zgrywa przed bramkę, ale Barzagli wybija piłkę, prosto pod nogi stojącego siedem metrów od bramki Robbena. Holender natychmiast uderza, z tym, że Buffon. No... Jest Buffonem. Genialna interwencja sprawia, że wynik się na szczęście (dla mnie :D) nie zmienił.

20 minuta: Błąd Barzagliego, który przypadkiem podaje piłkę ... MandżukiciowiMandżukić podaje do Riberiego ,którego Barzagli próbóje dogonić , nie dogonił. Ribery jednak uderzył w boczną siatkę.

Przez 10 minut nic nadzwyczajnego.

30 minuta: Schweinsteiger wykonuje wolny, dokręca piłkę tak dobrze ,że ta minimalnie mija spojenie.Uff...

33 minuta: Muller w kapitalnym rajdzie ,"dociąga" piłkę do linii końcowej i zagrywa do Robbena ,który marnuje kapitalną okazję ,strzelając obok słupka.

42 minuta: Okazja dla Bayernu: Muller przyjęciem ,robi sytuację Schweinsteigerowi ,a on uderza nad poprzeczką.

44 minuta: Jeszcze przed przerwą Mandżukić łapie kartkę (żółtą) ,po podcięciu Andrei Pirlo blisko narożnika pola karnego.

45 minuta: Pirlo dośrodkowuje do Bonucciego ,jednak ten niestety nie umieścił piłki w siatce, minimalnie nad poprzeczką , a szkoda.

48 minuta: Ładnie zapowiadająca się akcja kończy się fiaskiem. Śliczne podanie Pirlo do Peluso, który odgrywa do Marchisio. Mocne dośrodkowanie do Matriego, który zgrywa piłkę klatką piersiową, piłka trafia do rywala.

49 minuta: Gustavo ucieka z piłką. Świetnie wypuszcza w pole karne startującego Mandżukicia, który z zaostrzonego kąta próbuje pokonać Buffona w sytuacji sam na sam , lecz Buffon świetnie się rzuca i unika nawet wybicia na róg.

54 minuta: Żółta kartka dla Chielliniego ,za faul na Mandżukiciu.

64 minuta: 2:0! Mueller! Gustavo uderza z dystansu. Buffon bardzo dobrze broni... i wybija piłkę do Mandżukicia. Ten wystawia delikatnie piłkę Muellerowi, który popycha ją do pustej siatki. Gol zostaje strzelony z udziałem pozycji spalonej, ale, mimo to, uznany.

65 minuta: Podwójna zmiana w Juventusie. Schodzą Matri i Quagliarella, wchodzą Vucinić i Giovinco.

68 minuta: Vidal zatrzymuje piłkę ręką. Sędzia pokazuje mu żółtą kartkę, a żółta kartka, którą już miał na koncie pokazuje, że Vidal nie zagra w rewanżu.

71 minuta: Vucinić kapitalnie podaje w pole karne do Lichtsteinera, który odgrywa do Vidala. Chilijczyk uderza, ale Neuer kapitalnie broni! Bayern jednak wyprowadza piłkę tak, że natychmiast przejmuje ją Lichtsteiner i ponownie podaje do Vidala, który ponownie strzela, a Neuer ponownie broni.

73 minuta: Ribery uderza bardzo mocno na bramkę. Buffon piąstkuje piłkę w kosmos.

77 minuta: Ostatnia zmiana w Juventusie. Schodzi Peluso, wchodzi Pogba.

78 minuta: Lichtsteiner rozpędza się na prawym skrzydle, po czym rzuca się na ziemię po rykoszecie od Dantego. Sędzia jednak zamiast rzutu wolnego daje mu żółtą kartkę, która wyklucza go z rewanżu.

82 minuta: Schweinsteiger groźnie uderzył z rzutu wolnego. Buffon rzucił się na piłkę i wybił przed siebie.

89 minuta: Piłka wypuszczona hen do przodu, do Giovinco ,jednak Neuer minimalnie szybszy.

92 minuta: Znakomite rozegranie z autu. Dwa szybkie zagrania i Mueller staje sam na sam z Buffonem, który po raz kolejny znakomicie broni. Wybija na rzut rożny.

92 minuta: Zmiana w Bayernie. Za Mandżukicia wchodzi Gomez.

94 minuta: Ostatnia zmiana w Bayernie. Za Ribery'ego wchodzi Shaquiri.

96 minuta: Pusto w środku boiska. Przebiega tamtędy Pogba. Jego koledzy nie mają jednak ochoty atakować. Sędzia kończy mecz.

Bayern wygrał zasłużenie choć 2 bramka nie powinna być uznana. Zaliczka 2-0 daje przewagę ,ale w Turynie ,Juventus na pewno pokaże na co go stać i ten 2 mecz wcale nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Ja osobiście bardzo liczę na Juventus co chyba było widać w relacji.

W drużynie Bayernu dobrze zaprezentował się Muller, a w Juventusie: Buffon.

Paris St.Germain - FC Barcelona

5 minuta: Okazja dla PSG! Lavezzi przedziera się przez obronę Barcelony obok zagubionego Busquetsa, przerzuca piłkę nad bramkarzem i trafia... w słupek. Dobitka Pastore zostaje zablokowana.

10 minuta: Groźny atak Barcelony. Iniesta podaje prostopadle do Villi, ale napastnik gości nie sięga piłki. I ta ląduje w rękach bramkarza.

15 minuta: Dobre dośrodkowanie Beckhama nie kończy się strzałem na bramkę, ale Katalończycy nie potrafią wybić piłki. Strzał Pastore broni Valdes.

17 minuta: Groźny strzał Iniesty. Łagodnie, mięciutko uderza piłkę, która leci tuż obok słupka bramki PSG.

19 minuta: Valdes świetnie broni strzał Ibrahimovicia z rzutu wolnego! Wcześniej Szwed był faulowany przez Pique tuz przed linią pola karnego. Po chwili uderza mocno po ziemi, ale bramkarz Barcelony popisuje się wyjątkowym refleksem.

26 minuta: Mogło się skończyć golem dla gospodarzy. Jallet wybija piłkę jednemu z rywali i rozpoczyna kontrę, pod koniec której Lucas podaje do Ibrahimovicia. Szwed strzela jednak obok słupka.

38 minuta: Gol dla Barcelony! Messi! Tym razem piłkarze PSG nie poradzili sobie z rzutem rożnym. Piłka wybita przed pole karne trafiła do Daniego Alvesa, który przerzucił całą linię obrony prosto pod nogi Messiego. Ten tylko kopnął obok Sirigu i mamy 0-1.

42 minuta: Kolejny groźny strzał Messiego. Tuż obok spojenia. Barca się rozpędza.

45 minuta: Wygląda na to, że coś stało się Messiemu. Argentyńczyk stoi przy linii i trzyma się za udo (okazało się ,że kontuzja wykluczyła go na 3 tygodnie więc w rewanżu nie zagra).

57 minuta: Świetne dośrodkowanie Jalleta do Ibrahimovicia. Alves nie sięga głową piłki, ale Szwed źle ją sobie przyjmuje i po chwili traci.

70 minuta: Menez za Beckhama.

74 minuta: Strzał Xaviego z rzutu wolnego zahacza o mur i myli Sirigu. Ale piłka przelatuje nad poprzeczką.

76 minuta: Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia na głowę Lucasa, ale ten uderza nad poprzeczką.

79 minuta: Gol dla PSG! Dośrodkowanie z rzutu wolnego trafia na głowę Thiago Silvy, który strzela w słupek. Ibrahimović wyciąga nogę na całą długość i zagarnął piłkę do bramki. (heh i znów błąd sędziego kolejna bramka ze spalonego, podobnie jak w meczu Bayern - Juve).

84 minuta: Barcelona rzuca się do ataku, ale niewiele z tego wynika.

89 minuta: Rzut karny dla Barcelony! Sirigu ścina równo z trawą Alexisa Sancheza.

89 minuta: Gol dla Barcelony! Xavi! Zwykle rzuty karne strzela dla Barcelony Leo Messi. Na boisku go nie było, więc Xavi bez żadnych problemów myli bramkarza i z jedenastu metrów trafia do bramki tuż przy słupku.

94 minuta: Gol dla PSG! Matuidi! Ostatnia akcja meczu dała gospodarzom wyrównanie! Jallet w rozpaczliwym dośrodkowaniu przerzucił całe pole karne. Ibrahimowić próbował przyjmować piłkę, ale ta odbiła mu się od głowy i spadłą pod nogi Matuidiemu. Ten kopnął byle mocniej, między nogami obrońców. Valdes rzucał się w drugą stronę, piłka trafiła go w rękę, ale był zbyt zaskoczony, by ją zatrzymać.

Wynik 2-2 ,jak na wyjazd to dobry wynik ,ale bez Messiego Barca bd znacznie słabsza.Zobaczymy oba rewanże zapowiadają się ciekawie.

Mam nadzieję ,że relacja się podobała siedziałem nad nią półtora godzinki więc trochę pracy włożyłem :D ,a już dziś zapraszam na jutrzejszą relację z dzisiejszych meczy: Malaga - Borussia Dortmund i Real Madryt - Galatasaray Stambuł. Obstawiam w pierwszym meczu remis ,a w drugim 2-1 dla gospodarzy oczywiście.