|
| Kierowcy: 11330 dzisiaj: (0)
Online:  

MaxF1 News- 23 sezon MaxF1 Championship: Przeżyjmy to jeszcze raz

Posted by mpluta2
mpluta2
mpluta2 has not set their biography yet
User is currently offline
on piątek, 26 grudnia 2014 in Uncategorized

Za nami już 23 sezon MaxF1 (bardzo ciekawy z resztą), więc czas na podsumowanie.

 

 

Dupcyngiel: Anansi rozpoczyna sezon mocnym akcentem

Zarówno kwalifikacje, jak i wyścig o GP Dupcyngla padły łupem Anansiego. Za Anansim uplasował się Tikej69, a podium uzupełnił startujący z pierwszej linii Stachu32, a za podium uplasował się DawidRS. Tak jak w poprzednim sezonie zacięcie walczyli Jooker i Arek12, a dołączył do nich Vanrook16. Jooker vs Arek: 0-1.

 

Tor dla Roberta: Stachu32 wygrywa wyścig i awansuje na pozycję lidera kl. generalnej

Walka o pole position była bardzo zacięta. W grze liczyli się tylko Stachu i Tikej, ostatecznie to Stachu32 zdobył pole position, z przewagą 0.002 sekundy. W wyścigu jednak Stachu był poza zasięgiem zarówno Tikeja, jak i pozostałych rywali. Pewnie wygrał wyścig i awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Vanrook16, trzy sekundy za nim uplasował się Arek12, z kolei niewiele ponad sekundę stracił do niego Jooker. Tak więc 1-1. Zwycięzca poprzedniego Grand Prix był dopiero ósmy.

 

Kalischreinigung: Anansi wygrywa wyścig i żegna się z barażami

Kwalifikacje na torze sponsorowanym przez Kalika zostały zdominowane przez Anansiego. Prawie 0.3 sekundy przewagi na takim torze to całkiem sporo. Jednak walka o drugie pole startowe była bardzo zacięta. Trzeci Vanrook16 stracił do Stacha 0.065s.! A i inni byli bardzo blisko. Wyścig wygrał Anansi, przed Stachem i Tikejem. A co u papużek nierozłączek? Arek12 kompletnie popsuł wyścig, kończąc go na 9 miejscu. 2-1 dla Jookera.

 

Tor dla Drobniaka: Anansi odpuszcza? Jego kolejne zwycięstwo podsyca wątpliwości dotyczącego jego emerytury

Kolejne kwalifikacje i kolejne pole position dla Anansiego. Wyścig również padł łupem Anansiego, jednak musiał patrzeć w lusterka, bowiem Stachu nie odpuszczał. Trzeci był Tikej69. Arek-Jooker: 3-1. Po tym wyścigu Anansi awansował na fotel lidera z trzema punktami przewagi nad Stachem.

 

Tor 26 Kwietnia: Walka o tytuł wchodzi w decydującą fazę.

Pole position po raz kolejny zajął Anansi, który wyścig zakończył na drugim miejscu. Wyścig padł łupem Tikeja69, który wypracował dwusekundową przewagę. Podium uzupełnił Stachu32. Arek vs Jooker: 4-1. Anansi po tym wyścigu utrzymał się na czele, a Tikej zrównał się punktami ze Stachem i obaj tracili 6 punktów do Anansiego.

 

Kalik GP Śląska: Z trójki kosmitów robi się dwójka kosmitów.

Ehhh, kwalifikacje po raz któryś tam padły łupem Anansiego, wyścigu jednak nie pojechał na czym skorzytali Tikej i Stachu. Więcej skorzystał Tikej69, który wygrał wyścig, a Stachu był drugi. Podium uzupełnił startujący gościnnie DawidRS, który startował z 7 miejsca. Arek-Jooker: 5-1.

 

Tor Walę w Reklamy: Stachu32 wygrywa wyścig i po raz piąty zostaje mistrzem Maxa

Z pole position ruszał oczywiście Anansi. Wyścig zaś padł łupem Stacha32 i zdobył mistrzowski tytuł, drugi był Anansi, a trzeci Tikej69, któremu po raz kolejny mistrzostwo przeszło koło nosa. Jest to dla niego piąty tytuł wicemistrza w karierze (licząc także Drobnego). Za podium uplasował się Vanrook16. Arek12 zajął szóste miejsce i w klasyfikacji generalnej stracił dwie pozycje na rzecz Vanrooka i Jookera. Ostatecznie Arek vs Jooker: 5-2.

 

 

Garść statystyk:

- Stachu32 przekroczył barierę 20 000 punktów w klasyfikacji wszech czasów.

- Stachu32 od GP Debiutu w 20 sezonie nie schodził z podium (!). Od tego czasu Stachu na podium stał 27 razy.

- Stachu32 zdobywając swój piąty mistrzowski tytuł wyrównał rekord Rojka.

 

 

 

Klasyfikacja generalna 1 ligi

Klasyfikacja generalna ligi 2.1

Klasyfikacja generalna ligi 2.2

Klasyfikacja generalna ligi 2.3

 


Jutro na łamach "MaxF1 News" powinny znaleźć się statystyki dotyczące minionego sezonu.

 


 

2 ocen

Komentarze

Please login first in order for you to submit Komentarze
Powered by EasyBlog for Joomla!