MaxF1 News- 23 sezon MaxF1 Championship: Przeżyjmy to jeszcze raz

User is currently offline
on piątek, 26 grudnia 2014 in Uncategorized

Za nami już 23 sezon MaxF1 (bardzo ciekawy z resztą), więc czas na podsumowanie.

Dupcyngiel: Anansi rozpoczyna sezon mocnym akcentem

Zarówno kwalifikacje, jak i wyścig o GP Dupcyngla padły łupem Anansiego. Za Anansim uplasował się Tikej69, a podium uzupełnił startujący z pierwszej linii Stachu32, a za podium uplasował się DawidRS. Tak jak w poprzednim sezonie zacięcie walczyli Jooker i Arek12, a dołączył do nich Vanrook16. Jooker vs Arek: 0-1.

Tor dla Roberta: Stachu32 wygrywa wyścig i awansuje na pozycję lidera kl. generalnej

Walka o pole position była bardzo zacięta. W grze liczyli się tylko Stachu i Tikej, ostatecznie to Stachu32 zdobył pole position, z przewagą 0.002 sekundy. W wyścigu jednak Stachu był poza zasięgiem zarówno Tikeja, jak i pozostałych rywali. Pewnie wygrał wyścig i awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Vanrook16, trzy sekundy za nim uplasował się Arek12, z kolei niewiele ponad sekundę stracił do niego Jooker. Tak więc 1-1. Zwycięzca poprzedniego Grand Prix był dopiero ósmy.

Kalischreinigung: Anansi wygrywa wyścig i żegna się z barażami

Kwalifikacje na torze sponsorowanym przez Kalika zostały zdominowane przez Anansiego. Prawie 0.3 sekundy przewagi na takim torze to całkiem sporo. Jednak walka o drugie pole startowe była bardzo zacięta. Trzeci Vanrook16 stracił do Stacha 0.065s.! A i inni byli bardzo blisko. Wyścig wygrał Anansi, przed Stachem i Tikejem. A co u papużek nierozłączek? Arek12 kompletnie popsuł wyścig, kończąc go na 9 miejscu. 2-1 dla Jookera.

Tor dla Drobniaka: Anansi odpuszcza? Jego kolejne zwycięstwo podsyca wątpliwości dotyczącego jego emerytury

Kolejne kwalifikacje i kolejne pole position dla Anansiego. Wyścig również padł łupem Anansiego, jednak musiał patrzeć w lusterka, bowiem Stachu nie odpuszczał. Trzeci był Tikej69. Arek-Jooker: 3-1. Po tym wyścigu Anansi awansował na fotel lidera z trzema punktami przewagi nad Stachem.

Tor 26 Kwietnia: Walka o tytuł wchodzi w decydującą fazę.

Pole position po raz kolejny zajął Anansi, który wyścig zakończył na drugim miejscu. Wyścig padł łupem Tikeja69, który wypracował dwusekundową przewagę. Podium uzupełnił Stachu32. Arek vs Jooker: 4-1. Anansi po tym wyścigu utrzymał się na czele, a Tikej zrównał się punktami ze Stachem i obaj tracili 6 punktów do Anansiego.

Kalik GP Śląska: Z trójki kosmitów robi się dwójka kosmitów.

Ehhh, kwalifikacje po raz któryś tam padły łupem Anansiego, wyścigu jednak nie pojechał na czym skorzytali Tikej i Stachu. Więcej skorzystał Tikej69, który wygrał wyścig, a Stachu był drugi. Podium uzupełnił startujący gościnnie DawidRS, który startował z 7 miejsca. Arek-Jooker: 5-1.

Tor Walę w Reklamy: Stachu32 wygrywa wyścig i po raz piąty zostaje mistrzem Maxa

Z pole position ruszał oczywiście Anansi. Wyścig zaś padł łupem Stacha32 i zdobył mistrzowski tytuł, drugi był Anansi, a trzeci Tikej69, któremu po raz kolejny mistrzostwo przeszło koło nosa. Jest to dla niego piąty tytuł wicemistrza w karierze (licząc także Drobnego). Za podium uplasował się Vanrook16. Arek12 zajął szóste miejsce i w klasyfikacji generalnej stracił dwie pozycje na rzecz Vanrooka i Jookera. Ostatecznie Arek vs Jooker: 5-2.

Garść statystyk:

- Stachu32 przekroczył barierę 20 000 punktów w klasyfikacji wszech czasów.

- Stachu32 od GP Debiutu w 20 sezonie nie schodził z podium (!). Od tego czasu Stachu na podium stał 27 razy.

- Stachu32 zdobywając swój piąty mistrzowski tytuł wyrównał rekord Rojka.